Mustafa Yavuz Elbirler
Köşe Yazarı
Mustafa Yavuz Elbirler
 

Uyan Ey Ehl-i Vatan

Dünya hayatımızda, toplumumuzun hak, adalet, hoşgörü, bir deyim ile sosyal adalet kavramı içerisinde, hoşgörü ile hak ettiği refah seviyesi, huzur içerisinde yaşaması için kurulan sistemlerden biri de, demokrasi adını verdiğimiz sistemdir. Türkiye Büyük Millet Meclisi ne, milletin vekâlet verip gönderdiği milletvekilleri bu ulvi sıfatı taşıyabiliyorlar ve Allah'ın nasip etmesi ile sahip oldukları bu sıfatı ne derecede anlayabiliyor veya uygulayabiliyorlar mı? Bugün Türkiye de: Otoyollar, bölünmüş yollar, tüp geçitler, metrolar, hızlı raylı sistemler, hastaneler, apartmanlar, İHA'lar SİHAL'lar, siteler, maddeyi ihtiva eden bir anlamda maddenin sahipleri olduğunu düşünenlere hitap eden çok şeyler yapılmakta ve yapılması şart olduğu için yapılanlar tevazu ile değil, gurur ile anlatılmakta ve hizmete sunulmaktadır. Mana ile Madde arasında olması gereken orantı giderek bozulmakta, maddeye bağımlılık, erozyona uğratılan nefisler ile her geçen gün arttırılmaktadır. Milli Ordu yerine, profesyonel ordu kavramı zihinlere nakşedilmekte, paralı askerlik vs. ile uygulanan yoğun psikolojik harekât, yönetim hataları ve muhalefetin sadece muhalefet düşüncesi neticesi Türk Silahlı Kuvvetleri,  Türk Polis Teşkilatı, Yargı itibarsızlaştırılmakta, kutuplaştırılmaktadır. Vatan topraklarını ve Türk Milletini bölmek, Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için tehdit unsuru silahlı, politik, ekonomik saldırılarını arttırmaktadır. Milli Mücadelenin önderi ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları unutturulmak istenmekte, onlara karşı çıkanlar ön plana çıkartılmaktadır. Milli müziğimiz, şarkılarımız, türkülerimiz terennüm edilmemektedir. Milli kültürümüzün mihenk taşları unutturulmuş, romancılarımız, şairlerimiz, düşünürlerimiz hatırlanmaz olmuştur. Destanlarımız, tarihimiz gündemden kaldırılmıştır. Dünyanın en zengin dili Türkçe bilinçli bir şekilde katledilmekte, unutturulmaktadır. İş yerleri ve şirketlerin isimleri, yabancı dillerde yazılmakta, Türk Lirası yerine dolar ve Euro geçerli olmaktadır. Okullarda sınıflar yetmemekte, çift öğretime gidilmekte, sınıflar doldurulmakta, yeni okul yaptırmak yerine özel okullara gidenlere 2500, 3000, 3500 tl yi bulan destekler, milletin cebinden anlaşılmaz bir şekilde verilmektedir. Milli Eğitim, yıllardır tahrip edilmektedir. Milletin vekaletini, Allah'ın nasib etmesi ile alıp milletvekili sıfatını kazananlar, mensup oldukları siyasi partilerin lider baskısından: bürokratlar, öğretmenler,  velhasıl bütün memurlar, iş adamları, maddenin esaretinden kurtulup, Devlet, Vatan, Millet ve Allah Rızası için, Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Fazileti ile meselelere Devlet Bir, Vatan Bir, Bayrak Bir, Millet Bir diyerek bakarlar ve böyle bakanlar ile istişare ederler ise hayırlara vesile olur diye düşünüyoruz. Selam ve Dua ile..
Ekleme Tarihi: 26 Eylül 2021 - Pazar

Uyan Ey Ehl-i Vatan

Dünya hayatımızda, toplumumuzun hak, adalet, hoşgörü, bir deyim ile sosyal adalet kavramı içerisinde, hoşgörü ile hak ettiği refah seviyesi, huzur içerisinde yaşaması için kurulan sistemlerden biri de, demokrasi adını verdiğimiz sistemdir. Türkiye Büyük Millet Meclisi ne, milletin vekâlet verip gönderdiği milletvekilleri bu ulvi sıfatı taşıyabiliyorlar ve Allah'ın nasip etmesi ile sahip oldukları bu sıfatı ne derecede anlayabiliyor veya uygulayabiliyorlar mı?

Bugün Türkiye de: Otoyollar, bölünmüş yollar, tüp geçitler, metrolar, hızlı raylı sistemler, hastaneler, apartmanlar, İHA'lar SİHAL'lar, siteler, maddeyi ihtiva eden bir anlamda maddenin sahipleri olduğunu düşünenlere hitap eden çok şeyler yapılmakta ve yapılması şart olduğu için yapılanlar tevazu ile değil, gurur ile anlatılmakta ve hizmete sunulmaktadır.

Mana ile Madde arasında olması gereken orantı giderek bozulmakta, maddeye bağımlılık, erozyona uğratılan nefisler ile her geçen gün arttırılmaktadır.

Milli Ordu yerine, profesyonel ordu kavramı zihinlere nakşedilmekte, paralı askerlik vs. ile uygulanan yoğun psikolojik harekât, yönetim hataları ve muhalefetin sadece muhalefet düşüncesi neticesi Türk Silahlı Kuvvetleri,  Türk Polis Teşkilatı, Yargı itibarsızlaştırılmakta, kutuplaştırılmaktadır.

Vatan topraklarını ve Türk Milletini bölmek, Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için tehdit unsuru silahlı, politik, ekonomik saldırılarını arttırmaktadır.

Milli Mücadelenin önderi ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları unutturulmak istenmekte, onlara karşı çıkanlar ön plana çıkartılmaktadır.

Milli müziğimiz, şarkılarımız, türkülerimiz terennüm edilmemektedir.

Milli kültürümüzün mihenk taşları unutturulmuş, romancılarımız, şairlerimiz, düşünürlerimiz hatırlanmaz olmuştur. Destanlarımız, tarihimiz gündemden kaldırılmıştır.

Dünyanın en zengin dili Türkçe bilinçli bir şekilde katledilmekte, unutturulmaktadır.

İş yerleri ve şirketlerin isimleri, yabancı dillerde yazılmakta, Türk Lirası yerine dolar ve Euro geçerli olmaktadır.

Okullarda sınıflar yetmemekte, çift öğretime gidilmekte, sınıflar doldurulmakta, yeni okul yaptırmak yerine özel okullara gidenlere 2500, 3000, 3500 tl yi bulan destekler, milletin cebinden anlaşılmaz bir şekilde verilmektedir.

Milli Eğitim, yıllardır tahrip edilmektedir.

Milletin vekaletini, Allah'ın nasib etmesi ile alıp milletvekili sıfatını kazananlar, mensup oldukları siyasi partilerin lider baskısından: bürokratlar, öğretmenler,  velhasıl bütün memurlar, iş adamları, maddenin esaretinden kurtulup, Devlet, Vatan, Millet ve Allah Rızası için, Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Fazileti ile meselelere Devlet Bir, Vatan Bir, Bayrak Bir, Millet Bir diyerek bakarlar ve böyle bakanlar ile istişare ederler ise hayırlara vesile olur diye düşünüyoruz.

Selam ve Dua ile..

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve enpolitik.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.