Sitenin solunda giydirme reklam
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Mustafa Yavuz Elbirler
Köşe Yazarı
Mustafa Yavuz Elbirler
 

Güneş Yeniden Doğacak

Yıl 1919, günlerden 19 Mayıs. Asırlardır üç kıtaya hükmeden Osmanlı Türk İmparatorluğu fiilen yok. Başkent İstanbul ve dahi Anadolu işgal edilmiş. Tabiri caiz ise koyun postekisi kadar bir yel kalmış ki merkez de her an elden gitmek üzere. Samsun'da karaya ayak basan Evlad-ı Fatihan, bir avuç Türk olmanın gurur ve şuurunu taşıyan ve de aidiyetine sahip insan. Önlerinde ömrünü cepheler de geçiren, askerini dolaysıyla Türk Milletini iyi tanıyan Gazi Mustafa Kemal Paşa. YA İSTİKLAL YA ÖLÜM ! dediler. Türk Milletinin temsilcileri ile Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdular. Sakarya da emperyalizmin tetikçisi Yunan Ordusuna dur dediler. Kahraman Maraş, Gazi Antep ve Şanlı Urfa dan Fransız'ı attılar Dumlupınar da Anadolu'nun Türk Yurdu olduğunu bütün dünyaya anlattılar. Sonra Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdular. Bilge Kağan'ın , '' Ey Türk Titre Kendine Dön. Türk Milleti aç idi doyurdum, çıplak idi giydirdim'' sözlerini rehber edinmiş idiler. Fabrikalar , çitlikler kurdular. Sadece kağıt, demir çelik, şeker, kumaş, vagon, lokomotif vd. üretmiyordu fabrikalar. Her biri birer eğitim yuvası idiler. Modern dünyanın lideri olacak bireyler yeni toplum bilinci ile yetiştiriyorlardı. Köy Enstitüleri kurdular vatan ve millet sevgisi ile dolu toplum önderleri yetiştirdiler. Sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hakk'a yürüdü. Kapattık köy enstitülerini, vazgeçtik milli kültürden. Roma, Helen, Marksist, Arap, Acem kültürlerine bel bağladık. Özümüzden kopartılmaya çalıştığımızı fark etmedik. Oysa Türk milli Kültürü, özünü kaybetmeden binlerce yılda sinesinde harmanlamıştı hepsini. Sattık, özelleştirme adı altında bütün yapılanları ve de esir olduk ekonomik bağımsızlığımız olmadığından. Bu gün, Türk İstiklal Savaşını vererek yeni bir devlet kuran, aç milleti doyuran, çıplak milleti giydirenleri karşısında ki işbirlikçiler, hainler el üstüne alınma çabasında. Yolsuzluk, yoksulluk, yalan; bir suç örgütü liderinin malum-u ilanı ile ortalık toz duman. Ekonomi çükmüş. Enflasyon, hayat pahalılığı, işsizlik ve eğitimde dejenerasyon diz boyunu çoktan geçmiş. Aziz ve asil Türk Milleti öz benliği ile bunların hepsinin üstesinden gelecek güçtedir. Yeter ki İyi ve Cesur İnsanlar bir araya gelsinler. Örnek hayatları ve örnek çalışmaları ile önder olarak ilk seçimde sandığa sahip çıksınlar. Umut, Selam ve Dua İle!...
Ekleme Tarihi: 22 Haziran 2021 - Salı

Güneş Yeniden Doğacak

Yıl 1919, günlerden 19 Mayıs.

Asırlardır üç kıtaya hükmeden Osmanlı Türk İmparatorluğu fiilen yok.

Başkent İstanbul ve dahi Anadolu işgal edilmiş. Tabiri caiz ise koyun postekisi kadar bir yel kalmış ki merkez de her an elden gitmek üzere.

Samsun'da karaya ayak basan Evlad-ı Fatihan, bir avuç Türk olmanın gurur ve şuurunu taşıyan ve de aidiyetine sahip insan.

Önlerinde ömrünü cepheler de geçiren, askerini dolaysıyla Türk Milletini iyi tanıyan Gazi Mustafa Kemal Paşa.

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM ! dediler.

Türk Milletinin temsilcileri ile Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdular.

Sakarya da emperyalizmin tetikçisi Yunan Ordusuna dur dediler.

Kahraman Maraş, Gazi Antep ve Şanlı Urfa dan Fransız'ı attılar

Dumlupınar da Anadolu'nun Türk Yurdu olduğunu bütün dünyaya anlattılar.

Sonra Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdular.

Bilge Kağan'ın , '' Ey Türk Titre Kendine Dön. Türk Milleti aç idi doyurdum, çıplak idi giydirdim'' sözlerini rehber edinmiş idiler.

Fabrikalar , çitlikler kurdular. Sadece kağıt, demir çelik, şeker, kumaş, vagon, lokomotif vd. üretmiyordu fabrikalar. Her biri birer eğitim yuvası idiler. Modern dünyanın lideri olacak bireyler yeni toplum bilinci ile yetiştiriyorlardı.

Köy Enstitüleri kurdular vatan ve millet sevgisi ile dolu toplum önderleri yetiştirdiler.

Sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hakk'a yürüdü.

Kapattık köy enstitülerini, vazgeçtik milli kültürden.

Roma, Helen, Marksist, Arap, Acem kültürlerine bel bağladık. Özümüzden kopartılmaya çalıştığımızı fark etmedik.

Oysa Türk milli Kültürü, özünü kaybetmeden binlerce yılda sinesinde harmanlamıştı hepsini.

Sattık, özelleştirme adı altında bütün yapılanları ve de esir olduk ekonomik bağımsızlığımız olmadığından.

Bu gün, Türk İstiklal Savaşını vererek yeni bir devlet kuran, aç milleti doyuran, çıplak milleti giydirenleri karşısında ki işbirlikçiler, hainler el üstüne alınma çabasında.

Yolsuzluk, yoksulluk, yalan; bir suç örgütü liderinin malum-u ilanı ile ortalık toz duman. Ekonomi çükmüş. Enflasyon, hayat pahalılığı, işsizlik ve eğitimde dejenerasyon diz boyunu çoktan geçmiş.

Aziz ve asil Türk Milleti öz benliği ile bunların hepsinin üstesinden gelecek güçtedir.

Yeter ki İyi ve Cesur İnsanlar bir araya gelsinler. Örnek hayatları ve örnek çalışmaları ile önder olarak ilk seçimde sandığa sahip çıksınlar.

Umut, Selam ve Dua İle!...

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve enpolitik.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.