Mehmet Anıl Korkmaz
Köşe Yazarı
Mehmet Anıl Korkmaz
 

İki Uçak Hikayesi

Brezilya’da yakalanan kokain yüklü uçağın menşeinin Türkiye çıkması canımı çok sıktı. Brezilya’da yakalanan kokain yüklü uçağın eski başbakanlık filosuna kayıtlı olması canımı çok sıktı. Malı alan belli ve operasyon yapılmış. Malı taşıyanlar belli ve operasyon yapılmış. Malın taşındığı uçağın sahiplerine bir girişimde bulunulacak mı? Bekliyoruz. *** Ormanlarımız yanıyor. Bir ağacın bile ne kadar önemli olduğu ortadayken koskoca bir ekosistem mahvoluyor farkında mıyız? Ormanları kim yaktı sorusuna çok odaklandık. Evet, kim yaktı sorusu önemli lakin yangın sonrası da çok önemli. Kim yaktı sorusuna cevap bulduk diyelim. Örnek veriyorum; Bismillah destur: Ormanları PKK yakmış olsun. Ne yapacağız? Vatandaş olarak lanet okuyacağız. Fidan kampanyasına destek olacağız. Devletin ilgili güçleri de terörle mücadeleyi sürdürmeye devam edecek. Ormanları –denildiği gibi- çocuklar kazara yakmış olsun. Ne yapacağız? Fidan kampanyasına destek olacağız. Empati yapacağız. Müfredata “doğa sevgisi” dersi koyulması için ısrar edeceğiz. Ormanları Suriyeliler yakmış olsun. Ne yapacağız? Fidan kampanyasına destek olacağız. Suriyeliler öcü, derhal gitsinler diyeceğiz. Dediğim gibi sonuçlara bakalım. Ormanlarımız yandı, yanmaya devam ediyor, söndüremiyoruz. Yangın söndürme uçaklarımızı eksik etmemeliyiz. Göletler inşa etmeliyiz. Tedbir kuleleri dikip başlarına görevli atamalıyız. Doğa sevgisi dersini apayrı bir ders olarak çocuklarımıza belletmeliyiz. Çocuklar yarınımızı kurtaracaktır. Bugünü kaybettik. Ormanlar yanarken havai fişek patlatmaktan vazgeçmeyen bir topluluğun bugünü için yapacak pek bir şeyimiz yoktur. *** Ah rahmetli Erol abi ah… Sen olsaydın böylesine bir zamanda çay fırlatılmasına müsaade eder miydin? Sen bizden biriydin. Bizi bilirdin, parti propaganda yapacaksa halka göre argümanlar kullanırdın. Nereden nereye… *** Yirmili yaşlarının henüz başında gencecik bir kız çocuğu… Azra Gülendam Haytaoğlu… Tipini görsen bir şey zannedeceğin bir müsvedde tarafından vahşice katledildi… Ne yazayım ki?
Ekleme Tarihi: 06 Ağustos 2021 - Cuma

İki Uçak Hikayesi

Brezilya’da yakalanan kokain yüklü uçağın menşeinin Türkiye çıkması canımı çok sıktı.

Brezilya’da yakalanan kokain yüklü uçağın eski başbakanlık filosuna kayıtlı olması canımı çok sıktı.

Malı alan belli ve operasyon yapılmış.

Malı taşıyanlar belli ve operasyon yapılmış.

Malın taşındığı uçağın sahiplerine bir girişimde bulunulacak mı? Bekliyoruz.

***

Ormanlarımız yanıyor. Bir ağacın bile ne kadar önemli olduğu ortadayken koskoca bir ekosistem mahvoluyor farkında mıyız? Ormanları kim yaktı sorusuna çok odaklandık. Evet, kim yaktı sorusu önemli lakin yangın sonrası da çok önemli. Kim yaktı sorusuna cevap bulduk diyelim. Örnek veriyorum; Bismillah destur:

Ormanları PKK yakmış olsun. Ne yapacağız? Vatandaş olarak lanet okuyacağız. Fidan kampanyasına destek olacağız. Devletin ilgili güçleri de terörle mücadeleyi sürdürmeye devam edecek.

Ormanları –denildiği gibi- çocuklar kazara yakmış olsun. Ne yapacağız? Fidan kampanyasına destek olacağız. Empati yapacağız. Müfredata “doğa sevgisi” dersi koyulması için ısrar edeceğiz.

Ormanları Suriyeliler yakmış olsun. Ne yapacağız? Fidan kampanyasına destek olacağız. Suriyeliler öcü, derhal gitsinler diyeceğiz.

Dediğim gibi sonuçlara bakalım. Ormanlarımız yandı, yanmaya devam ediyor, söndüremiyoruz. Yangın söndürme uçaklarımızı eksik etmemeliyiz. Göletler inşa etmeliyiz. Tedbir kuleleri dikip başlarına görevli atamalıyız. Doğa sevgisi dersini apayrı bir ders olarak çocuklarımıza belletmeliyiz. Çocuklar yarınımızı kurtaracaktır. Bugünü kaybettik. Ormanlar yanarken havai fişek patlatmaktan vazgeçmeyen bir topluluğun bugünü için yapacak pek bir şeyimiz yoktur.

***

Ah rahmetli Erol abi ah… Sen olsaydın böylesine bir zamanda çay fırlatılmasına müsaade eder miydin? Sen bizden biriydin. Bizi bilirdin, parti propaganda yapacaksa halka göre argümanlar kullanırdın. Nereden nereye…

***

Yirmili yaşlarının henüz başında gencecik bir kız çocuğu… Azra Gülendam Haytaoğlu… Tipini görsen bir şey zannedeceğin bir müsvedde tarafından vahşice katledildi… Ne yazayım ki?

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve enpolitik.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.