Yeni Enpolitik’ten herkese merhaba !

3 Eylül 2020’de Yayınlanan ‘’Sınıfta Kaldık’’ başlıklı yazımın üstünden tam 17 gün geçmiş. Uzun süre sonra yazılarıma böyle bir ara verdim. Açıkçası geçtiğimiz Ekim ayından bu yana hiç soluk almadan yazı yazdığım için bir mola vermeyi planlıyordum ama geride bıraktığımız bu 17 gün benim planladığım mola değildi. Evvela bilgisayarım bozuldu, tamir işleri zaman aldı; sonra da genel yayın yönetmenliğini devraldığımdan beri hedefim olan Enpolitik’teki değişikliklerin son aşaması girdi araya. Uzun oldu, biraz uzun oldu ama sonunda oldu. İlayda Abla ve Ömer Ağabey’le birlikte epey mücadele ettik, uğraştık, didindik ve sonunda bu değişikliği birlikte başardık. 17 Gün sonra güncellenmiş ve değişmiş yeni Enpolitik’ten herkese merhaba.

‘’Tabii ki tarafız !’’ gitti; ‘’Özgürce yazar !’’geldi !

Bu değişim sadece logo ve tasarım değiştirmekten ibaret değil. Bu değişim Enpolitik içinde bir zihniyet değişimi de demek; Enpolitik için yeni bir duruş benimsemek demek. Enpolitik’in eski sloganını hiçbir zaman sevmedim zira sitenin kurulduğu günlerdeki iktidar yanlısı duruşunu fazlasıyla hissettiriyordu. O günler sona erdi, ‘’Tabii ki tarafız !’’ gitti; ‘’Özgürce yazar !’’ geldi. Enpolitik değişti ve bu değişimden fevkalade mutluyum, mutluyuz. Genel yayın yönetmeni olduktan sonra yazdığım ilk yazıda vurguladığım gibi Enpolitikilericiliğin, insan haklarının, cumhuriyet değerlerinin, özgürlüğün, adaletin, demokrasinin ve aydınlık Türkiye'nin yolunu gözlüyor. Enpolitik bu çizgide, bu doğrultuda ve bu yolda ilerliyor. Bu yolu çizmiş olmaktan da fevkalade mutluyum, mutluyuz. Bu değişimin gerçekleşmesi hususunda bana destek veren, benimle birlikte bu meşakkatli işin altına giren editörümüz İlayda Akkurt’a, Ömer Cengiz’e, Enpolitik’in kurucusu ve eski imtiyaz sahibi Selçuk Özdağ’a teşekkür ediyorum.

Enpolitik’in yeni duruşu ve yeni ufku…

Selçuk Hocamla ortada buluştuğumuz, hemfikir olduğumuz meseleler olduğu gibi farklı düşündüğümüz onlarca meseleler de var. Aramızdaki en ciddi fark belki de onun gelenekçi; benimse yenilikçi olmamdır. Buna rağmen ‘’Genel yayın yönetmeni sensin, bu site sana emanet. Neyin doğru olduğunu düşünüyorsan onu yap, sen iyisini bilirsin. Biliyorsun ki sana güveniyorum !’’ diyerek Enpolitik’te yaptığım köklü değişikliklerin tamamına destek verdi ve hiçbir zaman üzerimde bir baskı oluşmasına aman vermedi. Bu yüzden Selçuk Hocama ayrıca teşekkür ediyor ve diyorum ki ‘’Hocam Enpolitik artık daha seküler, daha yenilikçi, daha muhalif, daha Cumhuriyetçi ve daha Atatürkçü bir haber sitesi olacak. Bu değişikliklerle Enpolitik daha güçlü olacak ve geleceği parlayacak !’’ Enpolitik’in yeni duruşu ve yeni ufku budur. Enpolitik yeni tasarımıyla, kadrosuna katılan yeni yazarlarıyla, yeni haber anlayışıyla ve yeni çizgisiyle yoluna devam ediyor. İnsanlar gelir geçer mesele hoş sada bırakmak. Enpolitik’teki bu değişikliği gerçekleştirmek bana kısmetmiş ama yarın ben giderim; bir başkası geliverir. Dileğim odur ki Enpolitik kazandıklarını hiç kaybetmesin ve hep ilerlemeye devam etsin !

Enpolitik TV’de topluma alternatif sunmaya çalışıyoruz !

Enpolitik’i yenilerken, Enpolitik TV’yi de kurduk. Enpolitik TV, Enpolitik’e tamamen bağlı olmasa da paralel olarak ilerleyen bir internet televizyonu. Uzun senelerdir dostluk ettiğim Batuhan Torun, Uğur Erduran ve Ulaş Demir’le birlikte üniversiteliler olarak genç bir ekiple girdik bu işe. Enpolitik TV kurulalı sadece bir ay oldu, bu bir aylık süre içinde 70 video yaptık. Sadece bir ay içinde Youtube’ta 1,020 abone; Twitter’da 2,310 takipçi kazandık. Enpolitik TV’de özgürce konuşuyoruz, her görüşe ve söyleyecek sözü olan herkese yer açıyoruz. Türkiye’nin alternatif medya arayışında Enpolitik TV’nin rol üstlenebileceğini düşünüyoruz, düşünüyoruz çünkü toplumun arzu ettiği her ilkeyi gözetiyoruz. Doğrucu, gerçekçi, kaliteli ve dolgun içerikler üretmek için elden gelen arda koymuyoruz. Laf kaliteli içeriğe gelmişken buradan ilk defa çılgın projemizi de çıtlatmak istiyorum. 3 Kasım 2020’de Yapılacak ABD Başkanlık Seçimleri için kolları sıvadık, Türkiye’de ilk defa detaylı analizleriyle, detaylı sonuçlarıyla, görsel desteğiyle bir ABD Seçim Özel Gecesi Yayını yapmak için hazırlanıyoruz. Seçime 1,5 ay kala tasarım çalışmalarına şimdiden başladık, ekip olarak bu yayın için çok heyecanlıyız çünkü Türkiye’de yapılamamış olanı başarmak istiyoruz. Eğer ABD siyasetini takip ediyorsanız 3 Kasım’da Enpolitik TV ABD Seçim Özel Gecesi Yayını’nda buluşalım !

İYİ Parti icap eden değişimi yaşamak zorunda!

Yapılmamış olanı başarmak için çalıştığımız gibi Türk gençliği olarak Türkiye’deki siyaset kurumundan da yapılamaz diye düşünülenleri başarmasını bekliyoruz. Bugün 20 Eylül 2020, bugün İYİ Parti 2.Olağan Kurultayı’nı gerçekleştiriyor. İYİ Parti bu topluma umut olmak için, bu topluma yeni bir seçenek sunmak için kuruldu. Kurulduğunda gördüğü ilgiyle bugün geldiği noktayı kıyaslarsanız aradaki farkı görebilirsiniz. Bu toplum ve İYİ Parti’nin tabanı İYİ Parti’yi kuranları verdikleri demokrasi mücadelesi yüzünden destekledi. Demokrasi, adalet, özgürlük, yenilik hedefleri konuşulduğu için İYİ Parti o günlerde hayret uyandıran ilgiyi görmüştü. İYİ Parti’nin içindeki sorunlar her zaman sumen altı edildi, ertelendi ve bastırıldı. Halbuki ilk günden beri İYİ Parti’nin demokrasiyi içselleştirme, tüm teamülleriyle işletme sorunu var. Bu sorun öyle bir hal aldı ki artık İYİ Parti içinde kabuğuna çekilmiş, değişim için mücadele eden ve değişimi gözleyen ciddi bir kitle ortaya çıktı. Analistler, yazarlar, yorumcular ‘’İYİ Parti’de bir değişiklik beklemeye gerek yok, aynı kadro devam edecektir.’’diyorlar.  İYİ Parti eğer yeniden partideki herkesi ilk günkü motivasyonla bir araya getirmeyi başaramazsa, verilen emeklere yazık olacak. Daha önce yazmıştım, yine yazıyorum; İYİ Parti memlekete aydınlık getirmek için kuruldu ufak bir grubun al gülüm ver gülüm anlayışıyla partideki koltuklara çökmesi için doğmadı, bunca kavga 3-5 kişinin başkancılık oynaması için edilmedi. Eğer İYİ Parti iktidar olma iddiasını sürdürmek istiyorsa değişim yaşaması kaçınılmaz. Parti yönetimine çöreklenen, tüm koltukları hatta tüm üyeleri tahakküm altına almak isteyen az olsun ama bizim olsun zihniyetindeki ekip temizlenemezse; İYİ Parti iktidar namzeti bir parti olamaz.

Türkiye’nin geleceğinde İYİ Parti’nin üzerine düşen görevler var.

Demokrasi ve aydınlık Türkiye mücadelesinde İYİ Parti’ye ihtiyaç var.

İşte bu yüzden İYİ Parti icap eden değişimi yaşamak zorunda.

Zira millet köhnemiş siyaseti değil; değişimi çağırıyor!

Millet küçük AKP’leri değil; yeni hareketleri çağırıyor!

Millet yeni MHP’leri değil; yeni siyaseti çağırıyor!

Millet değişimi çağırıyor, değişimi!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.