NATO MERMER NATO KAFA!

Eklenme Tarihi: 20.11.2017 09:58:35 - Güncellenme Tarihi: 06.08.2020 03:25:35

Bizde bir söz var "Nato Mermer Nato Kafa" diye bir deyim. Söz anlamaz, söz dinlemez taş kafa anlamında kullanılıyor. İşte bu sözün tam karşılığı şu an cereyan ediyor. Batılı dost görünen güçler bizim dediklerimize karşı kayıtsız bir tutum içindeler ve bu müttefikliğin sorgulanması gerekiyor. NATO da yaşanan skandal basit bir özür ile geliştirilemez. Tüm sorumlular hakkında işlem yapılmalıdır. Müttefiklerinin her türlü tehlikeden korumak İçin kurulmuş olan bir güvenlik örgütü eğer bir tatbikat planını koruyamıyorsa o teşkilat hakkında pek çok soru işaretleri var demektir.

1949 yılında Amerika'nın önderliğinde kurulan bu örgüte Türkiye 1952 de üye oldu. Bugün 16 ülke üye konumundadır. O zaman en büyük düşman olarak Rusya görünüyordu. Şimdi şartlar ve dünya değişti. NATO ve onun patronu konumundaki Amerika ile Türkiye arasında ciddi bir güven sorunu oluşmuştur. Gerek 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında pek çok NATO ülkesinin Türkiye'nin yanında yer almaması ve gerekse FETÖ mensuplarını koruyucu bir tutum izlemesi bu güven sorununun oluşmasında etkili faktörlerden birisidir. Ayrıca Amerika'nın, ne kadar Türkiye düşmanı varsa onlarla açık ya da gizli işbirliği içinde olması affedilmeyecek bir tutumdur.

Peki bundan sonra neler yapılmalıdır? Öncelikle NATO bu son skandalla ilgili gerekli her türlü soruşturma ve cezai İşlemi yapmalıdır. Özür dilemesi yetersizdir. Türkiye'nin Rusya ile olan irtibatı ve ilişkileri NATO tarafından "Eğer Rusya ile bir ilişki kurulacaksa bunu Amerika kurmalıdır" gibi kıskanç bir düşünce hareket etmelerine fırsat verilmemelidir. Bizim bağımsız bir devlet olduğumuz unutulmamalıdır. Gelinen noktada NATO çok ciddi şekilde sorgulanmalıdır.

Diyanet İşleri Başkanı Güzel Başladı!

Diyanet İşleri Başkanı?nın değişmesinden sonra yeni başkanın nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. İlk icraat olarak diyanete bir kadın başkan yardımcısının atanması güzel oldu. Cumhurbaşkanımız, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve DİB Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın istişaresi sonucu Prof. Dr. Huriye Martı hanımefendi Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atandı. Yeni dönemde bütün illerde en az bir müftü yardımcısının bayan olacağı, kadın Kuran Kursu öğreticilerinin ve kadın vaizlerin sayısının da artırılacağı ifade edildi. Bu güzel başlangıcı alkışlıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanı?ndan en büyük beklentimiz; camileri sadece namaz vakitlerinde açılan sonra kapıları kapatılan bir ibadethane olmaktan ziyade gerçek fonksiyonlarına kavuşturması ve toplumsal pek çok sorunun çözülebileceği, medeniyetimizin merkezlerinden biri olan camileri yaşamın merkezi konumuna getirmek üzere ciddi çalışmalar yapılmasıdır. Hizmet içi eğitimlere, iletişime daha fazla ağırlık verilmesini toplum olarak bekliyoruz. İmamlarımız namazda sağına soluna selam verdikten sonra cemaatle ilişkisini kesmemeli, toplumun içinde yaşamalı, gencine, yaşlısına kadınına yönelik faaliyetlerin merkezinde bizzat yer almalıdır.

İlçe Kongreleri Başladı!

AK Parti'de ertelenen ilçe kongreleri ve pek çok ilde il kongreleri tekrar başladı. ?Yenilenme ve değişim? diye başlayan bu çalışmaların Cumhurbaşkanımızın isteği doğrultusunda devam ermesini diliyoruz. "Şunun bunun adamı, falanın desteklediği kişi yerine gerçek dava adamı, gönül insanı, çalışkan, herkesi (eski yeni demeden) tek çatı altında toplayabilecek insanlarla yola devam edilmelidir. İlçe kongrelerinde bugüne kadar emeği geçen kim varsa davet edilmelidir. Yapılan yönetimler tüm ilçeyi ve ili kucaklayacak, defosu olmayan, çıkar ilişkisi bulunmayan, çalışacak, vitrin süsü olmayacak kişilerden oluşmalıdır. 2019 yerel ve genel seçimlerine gidilirken son teşkilat olarak görev yapacak bu yeni ekiplere büyük iş düştüğü asla akıldan çıkartılmamalı, ciddiyetle çalışılmalıdır. Bu çalışmaların karnesini halk 2019 da verecek ve seçimin telafisi maalesef olmuyor. Halkın vereceği karara sonuna kadar saygı duyacağımıza göre onun takdir edeceği çalışmalarla huzuruna çıkmalıyız.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Yürüyüşü!

2016 yılında arkadaşlarımızla istişare sonrası, her yıl düzenli olarak doğduğum ve atalarımın yaşadığı yerler olan Kula ilçesi Umur Baba Dağı?nda şehitler adına bir yürüyüş düzenlemeye karar verdik. 2016 yılı Kasım ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz yürüyüşün ikincisini 12 Kasım 2017 Pazar günü gerçekleştirdik. 38 gönüllü arkadaşımız yürüyüşe katıldı. Toplam 18 Km dağ ve engebeli arazide yürüyüş gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam edecektir. Şimdiden duyurumuzu yapmış olalım. Duyarlı olan herkesi bekliyoruz. Sağlık ve huzur dileklerimle!

https://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1713/nato-mermer-nato-kafa

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar