Sitenin solunda giydirme reklam
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 06.10.2021 - 13:45, Güncelleme: 06.10.2021 - 13:45

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın kitabındaki BM yazısına eleştiri

 

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın kitabındaki BM yazısına eleştiri

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabında BM'nin yapısını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hükümet sistemini hatırlatarak, ''Sayın Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir. Bunlara katılıyoruz fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz'' dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık basın toplantısında konuştu. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitabındaki Birleşmiş Milletler'in (BM) yapısına ilişkin yaptığı eleştiriye katıldıklarını ama aynı mütaalayı yapması gerektiğini söyledi. Karamollaoğlu, ''Sayın Cumhurbaşkanı kitabında, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir. Bunlara katılıyoruz fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz'' dedi. 'CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNDE DAHA CİDDİ SORUNLAR VAR' Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemli olduğu bu dönemde bir kez daha anlaşılmıştır. Güçlü bir yasama demek güçlü bir yürütme ve yargı demektir. İstikrarlı yönetimlerde başarılı yönetim 3 ayak üzerine oturur. Yasama, yürütme ve yargı. Sn. Cumhurbaşkanı kitabında, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir bunlara katılıyoruz. Fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz. Aynı mütaalayı kendimize bakarak görevimizi yerine getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hayat pahalılığı marketlere baktığımızda yüzde 40-50'ler civarındadır. Bizim mutlaka iktidar olarak müzakere olunması gereken bir ortamı oluşturmaya ihtiyacımız var. 'HAK EDENE CEZAYI ADALET MEKANİZMASI VERİR' Bakanlar adeta Cumhurbaşkanı'nın müşaviri gibi çalışmakta. TBMM'nin varlığı var gibi gözüken ama var olmayan bir duruma sürüklenmiştir ne yazık ki. Devlet yeri geldiği zaman cezayı verir fakat hak edene cezayı adalet mekanizması verir. Söz gelimi son zamanlarda kanser hastası Ayşe Özdoğan hanıma gösterilen tavrı tasvip edemiyorum. 'LİDER GÖRÜŞMELERİNDE BAKANLIK SORUMLUSUNUN OLMAMASI ENDİŞE VERİCİ' Bir çok problemi elimizin tersiyle itelemeyi tercih ediyoruz. Barınma sorunu yaşayan gençleri devlete başkaldırı olarak görürseniz sorunları çözemezsiniz. Sayın Cumhurbaşkanı'nın son zamanlarda gerek Putin gerek Biden ile yaptığı görüşmelerinde herhangi bakanlık sorumlusunun bulunmaması endişe vericidir. Bu görüşmelerde gözden kaçan özellikler, bilgiler olabilir. Gelecekte neler konuşulduğu sorulsa kimsenin bilgisi yok, kaydı yok. Bu endişeye sebebiyet vermiştir. Türkiye şöyle yada böyle seçim yoluna girmiştir. Biz ne birbirimizin hasmıyız ne düşmanıyız. Kazananı kaybedenler tebrik ederler.
Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabında BM'nin yapısını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hükümet sistemini hatırlatarak, ''Sayın Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir. Bunlara katılıyoruz fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz'' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık basın toplantısında konuştu. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitabındaki Birleşmiş Milletler'in (BM) yapısına ilişkin yaptığı eleştiriye katıldıklarını ama aynı mütaalayı yapması gerektiğini söyledi.

Karamollaoğlu, ''Sayın Cumhurbaşkanı kitabında, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir. Bunlara katılıyoruz fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz'' dedi.

'CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNDE DAHA CİDDİ SORUNLAR VAR'

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemli olduğu bu dönemde bir kez daha anlaşılmıştır. Güçlü bir yasama demek güçlü bir yürütme ve yargı demektir. İstikrarlı yönetimlerde başarılı yönetim 3 ayak üzerine oturur. Yasama, yürütme ve yargı. Sn. Cumhurbaşkanı kitabında, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir bunlara katılıyoruz. Fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz. Aynı mütaalayı kendimize bakarak görevimizi yerine getirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Hayat pahalılığı marketlere baktığımızda yüzde 40-50'ler civarındadır. Bizim mutlaka iktidar olarak müzakere olunması gereken bir ortamı oluşturmaya ihtiyacımız var.

'HAK EDENE CEZAYI ADALET MEKANİZMASI VERİR'

Bakanlar adeta Cumhurbaşkanı'nın müşaviri gibi çalışmakta. TBMM'nin varlığı var gibi gözüken ama var olmayan bir duruma sürüklenmiştir ne yazık ki. Devlet yeri geldiği zaman cezayı verir fakat hak edene cezayı adalet mekanizması verir. Söz gelimi son zamanlarda kanser hastası Ayşe Özdoğan hanıma gösterilen tavrı tasvip edemiyorum.

'LİDER GÖRÜŞMELERİNDE BAKANLIK SORUMLUSUNUN OLMAMASI ENDİŞE VERİCİ'

Bir çok problemi elimizin tersiyle itelemeyi tercih ediyoruz. Barınma sorunu yaşayan gençleri devlete başkaldırı olarak görürseniz sorunları çözemezsiniz. Sayın Cumhurbaşkanı'nın son zamanlarda gerek Putin gerek Biden ile yaptığı görüşmelerinde herhangi bakanlık sorumlusunun bulunmaması endişe vericidir. Bu görüşmelerde gözden kaçan özellikler, bilgiler olabilir. Gelecekte neler konuşulduğu sorulsa kimsenin bilgisi yok, kaydı yok. Bu endişeye sebebiyet vermiştir.

Türkiye şöyle yada böyle seçim yoluna girmiştir. Biz ne birbirimizin hasmıyız ne düşmanıyız. Kazananı kaybedenler tebrik ederler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve enpolitik.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.