google-site-verification: google93004a1f8b19e30c.html

Engels, kadınların kurtuluşunun ancak evdışı üretime katılmalarıyla sağlanacağını söylerken, Cumhuriyet ideolojisi takılanlar da aynı çizgiden Mustafa Kemal?e ulaşıyorlar.

...

Temel felsefe, kazanımlar!..

...

Kemalistlerin envanterinde....

Ev hanımlarının aile yapısını ayakta tutmaya yönelik emekleri yok hükmündedir. Fedakar ev hanımı annelere...?Kapatılmış? gözü ile bakıyorlar.

...

Ne olacak şimdi?

...

Her gelen iktidar, koltuk rehaveti yüzünden ?kadın erkek eşitliği?nin vagonuna takılarak bir iş becerdiğini zannediyor. Zorluklar, sıkıntılar, çaresizlikler.

Bıçak kemiğe iyice dayandı.

...

Kapaklar ardına kadar açık. 

Dayanma gücü buraya kadar. 

Bundan sonrasında, ?tedbir? dedikleri her neyse kadını yuvası ile bütünleştirme yerine erkeğe karşı daha da azgınlaştırıyor. Sorumluluk diye bir şey kalmadı.

...


Kadının ayağına kelepçe takmak, veya sığınma denilen ne oldukları belli olmayan evlere kapatmak da çözüm değil. Bu tip uygulamalar cinayetleri daha da artırdı.Giderek de azalmıyor çoğalıyor


...

Tutarsızlık...

Boşanmalarla şiddet aldı başını gidiyor.

... 


Allah(cc) kainatı önce yarattı sonra da taktir etti, düzene koydu. Aile bu düzenin bir parçasıdır. İslam, ?Kadının erkeğe erkeğin de kadına karşı sorumlulukları vardır? ölçüsünü koyuyor.Kurumun bir müdürü, onun baş yardımcısı, memurları... Böyledir diye kimseler alçalmıyor küçülmüyor. Düzen... Ailede düzen, sokakta düzen, kainatta düzen. Kışlada düzen, mabette düzen, okulda düzen. Çin ata sözüdür, ?herkesin baş olmak istediği yerde herkes köledir.? Kadın erkek eşitliği köle zihniyetidir. 


...


Şimdi soralım...Ev hanımlarının emeklerine neden rağbet gösterilmez? Neden sosyal güvenlikleri güvence altına alınmaz? Yoksa onlar kadından sayılmıyor mu?


...


Bütün mesele zihniyet. Kemalist akıl sayesinde batılılı anlamda bele kadar asimile olduğumuzun bile farkında değiliz. Büyük ideallerimiz cüceleşti. Devlet adamlarını, alimleri, bilginleri,komutanları yetiştiren aile içi vefakar anneler pek kalmadı. Hepsini dışarıya saldığımız günden beri kadın cesetlerini şehir dışındaki çöplüklerden topluyoruz. Her yıl yüzlerce kadın cinayeti. Hem de sevgililer...


...


Onlar bir tarafa...Hastalık berikilere de sıçradı. Başında örtü, diğer tarafları cinsel teşhire açık. Açığından daha açık. Rezalet, kepazelik...Örtüsüne yakışmayan davranışlar. Belki de o örtü kasıtlı...Provokasyon...?İşte bakın, hem başımda örtü hem de çağdaşım.?Halay da çekerim göbek de atarım...


...


Bir de grev kırıcıları...Erkeklerle erkek gibi tokalaşmak o örtüye yakışıyor mu? Hem yanlış yapıyor. Hem de başkalarına kötü örnek oluyor... Ey örtülü bakan hanım! Ey örtülü bürokrat hanımları! Bu tavırlar size hiç yakışmadığı gibi ümmetin de üzülmesine, kahrına neden oluyorsunuz. Hem de faniye ikram değmez... Ey Müslüman kadın ve erkeler! Güzel örnek olmaya bakın ki Allah(cc) sizleri nimetleriyle mükafatlandırsın.


...

Ey devlet!


Kadını şiddetten, erkeği de katil olmaktan kurtaracaksan, her ikisini de şanı yüce olan ?Allah?ın ismiyle? okut, eğit. Kadın erkek eşitliği zırvalamasıyla...Kuru kuruya bir yere varılmaz.Yıkılırız...Bozuluruz, yok oluruz.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.