DÜNYA SAMPIYONUNUN ISMI BEYLIKDÜZÜ’NÜN SPOR TESISINE VERILECEK

Dünya çapinda basari elde eden milli paralimpik yüzücü Koral Berkin Kutlu’nun ismi, Beylikdüzü’nde yeni açilacak spor tesisine verilecek.
Spor 19.08.2022 20:40:48 0

Dünya çapinda basari elde eden milli paralimpik yüzücü Koral Berkin Kutlu’nun ismi, Beylikdüzü’nde yeni açilacak spor tesisine verilecek. 

Koral Berkin Kutlu’nun hikayesinin ilçeye ilham olacagini dile getiren Beylikdüzü Belediye Baskani Mehmet Murat Çalik, spor tesisine ismi verilecek milli paralimpik yüzücü ve ailesiyle Istanbul Büyüksehir Belediyesi (IBB) Cebeci Spor Kompleksi’nde bir araya geldi. Baskan Çalik, “Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi ve Yüzme Havuzumuz onun umut veren basarilarini hafizamizda tutacak. Bu tesiste, Berkin gibi basarili nice genç yetistirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

“Her zaman baskalarina örnek olmayi hayal ettim” diyen IBB Spor Kulübü’nün basarili sporcusu, spor tesisine isminin verilmesinden memnuniyet duydugunu paylasti. IBB Spor Kulübü Baskani Fatih Keles’in de eslik ettigi ziyarette Çalik, 21 farkli bransta sporcu yetistirilen kompleksi gezerek antrenmanlari izledi.

30 AGUSTOS’TA AÇILACAK

Yasam Vadisi 3. etapta, 2 bin 800 metrekarelik bir alanda yasama geçirilen Koral Berkin Kutlu Spor Tesisi ve Yüzme Havuzu’nda; açik ve kapali olmak üzere iki adet yari olimpik yüzme havuzu, fitness salonu, tenis kortu, pilates, aerobik ve zumba salonu yer aliyor. Hamam ve sauna gibi fonksiyonlari da bünyesinde barindiran tesis, sosyal donati alanlariyla çok amaçli bir kompleks olma özelligi tasiyor. Tesis, 30 Agustos’ta yurttasin hizmetine açilacak. 

 


Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °
Perşembe 5.7 ° / 3.9 °