Pakistan için 6 tren daha yola çikacak

Içisleri Bakani Süleyman Soylu, Türkiye'den Pakistan'a giden yardimlari sosyal medya hesabindan açikladi. Bakan Soylu, 9 trenle yaklasik 5 bin ton insani yardimin gönderildigi ülkeye 6 trenin daha hazirlandigini duyurdu.
Güncel 23.09.2022 12:42:00 0

ANKARA (IGFA) - 14 Haziran'dan bu yana muson yagmurlarinin etkisi altinda olan Pakistan'da binlerce can kaybedilmist.

Adeta durma noktasina gelen hayatlarina zorlukla devam eden Pakistanlilar'a Türkiye'den yardim yagmaya devam ediyor.

Insani yardim malzemelerinin Iyilik Trenleri ile bölgeye ulastirilmasi için AFAD Baskanligi koordinesinde belirlenen 4 bölgeye (Ankara, Kocaeli, Mersin, Van) Valiliklerimiz, Belediye ve STK’larimizca yardim kolilerinin sevki sürüyor.

Içisleri Bakani Süleyman Soylu, Pakistan'a gönderilen yardimlari sosyal medya hesabindan paylasti.

Bakan Soylu bir kisim yardimin ulastigini, bir kisminin ise hazirlanma asamasinda oldugunu aktardi.

"Kardes ülke Pakistan’a AFAD koordinesinde STK’larin destegiyle 13 uçak, 9 iyilik treni ve yerelden temin edilen yardimlarla insani yardim köprüsü kuruldu" diyen Bakan Soylu, paylasiminda, "9 tren ile 4 bin 790 ton insani yardim gönderildi, 6 tren hazirlaniyor" ifadelerini kullandi.

Bakanlik ise, Bakan Soylu'nun iletisini alintilayarak, "Türkiye'den Kardes Ülke Pakistan'a, AFAD koordinesinde Sivil Toplum Kuruluslarinin destegiyle yardim köprüsü kuruldu.Destek veren tüm kuruluslara ve Yüce Gönüllü Milletimize tesekkürler" ifadelerinin yer aldigi kisa video paylasti.

 

https://twitter.com/TC_icisleri/status/1573225881895575552


Pazartesi 6.7 ° / 4 °
Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °