Manisa Zabitasi'ndan okullarda kantin denetimi

2022-2023 egitim ve ögretim yilinin baslamasiyla birlikte Manisa Büyüksehir Belediyesi Zabita Dairesi Baskanligi, ilçe zabita müdürlügü ekipleriyle birlikte kent merkezindeki okul kantinlerinde denetim yapti.
Güncel 28.09.2022 16:50:00 0

MANISA (IGFA) - Manisa Büyüksehir Belediyesi Zabita Dairesi Baskanligi, Sehzadeler ve Yunusemre Belediyesi Zabita Müdürlükleriyle birlikte kent merkezindeki okul kantinlerinde denetimde bulundu.

Titizlikle yürütülen denetimlerde, satisi yasak olan ürünler ve son kullanma tarihi geçmis ürünlerle ilgili kontrol yapildi.

Bunun yani sira, hijyen ve saglik kurallari da kontrol edilerek, uyulmasi gereken kurallarla ilgili de kantin yöneticileri ve çalisanlari bilgilendirildi.

Olumsuz bir durum yasanmamasi ve ögrencilerin sagliginin korunmasi amaciyla denetimlerin periyodik araliklarla devam edecegini belirten Manisa Büyüksehir Belediyesi Zabita Dairesi Baskani Evren Yildiz, “Temizlik ve saglikli gida maddesi satisi konusunda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu anlamda çocuklarimizin sagligini önemsiyoruz. Olumsuz bir durum yasanmamasi için denetimlerimiz bu yönde devam edecek” ifadelerinde bulundu


Pazartesi 3.8 ° / 0.5 °
Salı 2.7 ° / -3 °
Çarşamba 3.2 ° / -3.9 °