LISANSIZ ELEKTRIK ÜRETIM TESISLERININ TÜMÜNÜN AYNI GÖREVLI TEDARIK SIRKETI BÖLGESINDE BULUNMASI SARTI KALDIRILDI

Enerji Piyasasi Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasasinda Lisanssiz Elektrik Üretim Yönetmeligi'nde degisik yapti. Buna göre, tüketim tesisleri ile mahsuplasmak üzere kurulacak üretim tesisleri, farkli dagitim bölgelerinde olabilecek. Böylece daha önc
Güncel 1.10.2022 12:18:00 0

Enerji Piyasasi Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasasinda Lisanssiz Elektrik Üretim Yönetmeligi'nde degisik yapti. Buna göre, tüketim tesisleri ile mahsuplasmak üzere kurulacak üretim tesisleri, farkli dagitim bölgelerinde olabilecek. Böylece daha önce tüm üretim tesislerinin ayni görevli tedarik sirketi bölgesinde bulunmasi sarti kaldirilmis oldu.

EPDK’nin Elektrik Piyasasinda Lisanssiz Elektrik Üretim Yönetmeligi'nde yaptigi degisiklik bugünkü Resmî Gazete'de yayinlandi.

Buna göre, bir veya birden fazla tüketim tesisi için birden fazla üretim tesisi kurulmak istenmesi halinde, farkli görevli tedarik sirketi bölgesi sinirlari içinde de üretim tesisi kurulabilecek. Bu durumda, tüketim tesisleri ile mahsuplasmak üzere kurulacak üretim tesisleri, farkli dagitim bölgelerinde olabilecek.

Böylece tüm üretim tesislerinin ayni görevli tedarik sirketi bölgesinde bulunmasi sarti kaldirilmis oldu.


Pazartesi 6.7 ° / 4 °
Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °