Türkiye ile Libya medya konusunda is birligine gidecek

Güncel 4.10.2022 11:04:00 0

Cumhurbaskanligi Iletisim Baskani Fahrettin Altun ile Libya Iletisim ve Siyasi Islerden Sorumlu Devlet Bakani Walid Ammar Muhammad Al-Lafi tarafindan imzalanan mutabakat zapti ile iki ülke arasinda medya ve iletisim alaninda is birligi güçlendirilecek.

ANKARA (IGFA) - Türkiye ile Libya medya ve iletisim alaninda daha güçlü is birligine gidecek

Iletisim Baskanligi'ndan yapilan açiklamaya göre, Ortak Medya Platformu kurulmasi için çalisma yapacak iki ülke, yalan haber ve dezenformasyona karsi mücadelede müsterek hareket edecek.

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in talimatlariyla bugün Libya’ya gerçeklestirilen resmi ziyaret kapsaminda Türkiye ile Libya arasinda Medya ve Iletisim Alaninda Is birligi Mutabakat Zapti imzalandi. Türkiye adina Cumhurbaskanligi Iletisim Baskani Fahrettin Altun, Libya Milli Birlik Hükümeti adina da Iletisim ve Siyasi Islerden Sorumlu Devlet Bakani Walid Ammar Muhammad Al-Lafi’nin imza koydugu mutabakat zapti ile iki ülke arasinda medya ve iletisim alaninda is birliginin gelistirilerek güçlendirilmesi hedefleniyor.

Medya ve iletisim alaninda iki ülke arasinda yapilacak egitim ve degisim programlarinin yani sira resmi haber ajanslari arasinda is birligi tesvik edilerek görsel, isitsel ve elektronik içerigin karsilikli degisiminin gerçeklestirilmesi öngörülüyor.

YALAN HABER VE DEZENFORMASYONA KARSI ORTAK MÜCADELE

Bu arada Ortak Medya Platformu kurulmasi ve Ortak Çalisma Komisyonu toplantilarinin baslatilmasi için gerekli çabayi göstereceklerini taahhüt eden iki ülke, mutabakat zapti ile yalan haber ve dezenformasyona karsi ortak mücadelenin tesis edilmesi yolunda önemli bir irade ortaya koyuyor.


Pazar 7.4 ° / 3.2 °
Pazartesi 6.7 ° / 4 °
Salı 7 ° / 3.7 °