Teknopark Istanbul 53 firmayla SAHA EXPO’ya damga vurdu

Teknopark Istanbul, Avrupa’nin en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA Istanbul’un düzenledigi SAHA EXPO’ya, fuar genelindeki yüzde 10’unu olusturan 53 firma ile katilarak göz doldurdu.
Güncel 29.10.2022 11:50:00 0

Teknopark Istanbul, Avrupa’nin en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA Istanbul’un düzenledigi SAHA EXPO’ya, fuar genelindeki yüzde 10’unu olusturan 53 firma ile katilarak göz doldurdu.

 

Teknopark Istanbul, Savunma sanayiinin devleriyle Türk firmalarini bulusturan üçüncü SAHA EXPO Savunma, Havacilik ve Uzay Sanayii Fuari’nda son teknoloji ve yenilikçi çözümlerini görücüye çikardi. 25-28 Ekim tarihlerinde Yesilköy’deki Istanbul Fuar Merkezi’nde gerçeklesen ve 57 ülkeden 250 yabanci ve 750 yerli firmanin yer aldigi fuarda Teknopark Istanbul, 51 Ar-Ge ve 2 kuluçka firmasiyla projelerini sergiledi.

 

Firma kümelenmelerinde yüksek katilim

Türkiye’nin marka degeri olan yenilikçi teknolojilerin uluslararasi arenaya çiktigi SAHA EXPO’ya katilan Türk firmalarinin yüzde 10’u Teknopark Istanbul çatisi altinda faaliyet gösteriyor. 876 firma ve 24 üniversitesiyle Avrupa’nin en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA Istanbul’un düzenledigi fuarda bu yil firma kümelenmeleri, geçmis yillara göre daha yüksek bir katilimla gerçeklesti. Farkli ülkelerden 10 bakan, 203 resmi ve 115 ticari delegasyonun katildigi fuar boyunca girisimci ve temsilciler, Teknopark Istanbul tanitimi gerçeklestirdi.

 

Yerli üretim potansiyeli sergileniyor

2 yilda bir yapilan SAHA EXPO Fuari, savunma, havacilik, denizcilik ve uzay sanayiine yönelik üretim yapan ana platform üreticilerinin, tedarikçilerin ve bu sektörlerde tedarikçi olarak yer almak isteyen firmalarin bir araya geldigi platform olarak öne çikiyor. Türkiye’nin savunma, havacilik, denizcilik ve uzay endüstrisinde yerli üretim potansiyelinin sergilendigi fuar, Kuzey Marmara koridorunda faaliyet gösteren 65 bin sanayi firmasinin gücünü, kümelenerek, ortak bir sinerjiye dönüstürme hedefi dogrultusunda kurulan SAHA Istanbul Savunma, Havacilik ve Uzay Kümelenmesi Dernegi tarafindan düzenleniyor


Pazartesi 6.7 ° / 4 °
Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °