KILIÇDAROGLU; BAY KEMAL’IN TÜRKIYE IÇIN ÇOK BÜYÜK PLANLARI VAR, KASIM SONUNU BEKLEYIN

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, “Dünyadaki güçlü teknolojik yatirimcilari ve fonlari Türkiye’nin potansiyeliyle bulusturmak amaciyla bu aksam Londra’ya gidiyorum… Bay Kemal’in Türkiye için çok büyük planlari var, Kasim sonunu bekleyin” dedi.
Güncel 1.11.2022 19:46:00 0

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, “Dünyadaki güçlü teknolojik yatirimcilari ve fonlari Türkiye’nin potansiyeliyle bulusturmak amaciyla bu aksam Londra’ya gidiyorum… Bay Kemal’in Türkiye için çok büyük planlari var, Kasim sonunu bekleyin” dedi.

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, bugün partisinin TBMM’de yaptigi grup toplantisindan bir bölümü sosyal medya hesabinda paylasti. Kiliçdaroglu’nun açiklamalari söyle:

“Türkiye’ye hizla nefes aldirmak ve içinde bulundugumuz bu derin krizden çikmak için kendi özgücümüzün yani sira 'temiz' yabanci yatirima ihtiyaç var. Dünyadaki güçlü teknolojik yatirimcilari ve fonlari Türkiye’nin potansiyeliyle bulusturmak amaciyla bu aksam Londra’ya gidiyorum. Temiz para gelirse kirli para gider. Bu para hem halka iner, hem issizligi bitirir, hem uyusturucuyu sokaklarimizdan söküp atar. Sürüklendigimiz kriz girdabinin tek çözümü budur: Temiz yatirim, güçlü üretim. Bay Kemal’in Türkiye için çok büyük planlari var, Kasim sonunu bekleyin.”

Kiliçdaroglu, grup toplantisinin bir bölümünü paylastigi videoda sunlari söyledi:

“Kendi mafyamiz yetmiyormus gibi sonunda bunlar yabanci mafyayi da Türkiye’ye ithal ettiler. Nasil ettiler? Kara paralarini davet ederek ettiler. Davetiye çikardilar resmen, baronlar Istanbul’da fink atiyor. Emniyet Genel Müdürlügü bir rapor yayinladi. Türkiye’de uyusturucu raporu. Ülkemizi kusatan, metamfetamin kullanimi son 2 yilda 5,5 kat artti diyor. Uyusturucu kullanimi 10 yasina kadar düstü. Annelerin feryatlari arsi asti. Peki çare ne? Çare temiz parayi yepyeni yatirimlarla acilen ülkemize getirmektir. Krizi temiz paralarla çözecegiz. Önce ivedilikle kara para akisini durdurmak lazim. Istanbul’a yerlesmis mafyanin da baronlarin da basini ezmek lazim. Önce ithal baronlardan, mafyadan baslayacagiz. Sonra bizimkilerle de hesaplasacagiz. Ve o baronlarla boy boy poz verenleri de hapislerde çürütecegiz. Bütün anneler size söylüyorum, bakin bu Bay Kemal’in sözüdür, bunlarin tamamini yapacagim. Hapiste belki albüme bakar da o eski günleri yad eder. Öyle kurumlara emir vererek de kendini kurtaramaz bu kisi. Ailelerimizi, çocuklarimizi korumak benim boynumun borcudur. Kararliyiz. Tepeden tirnaga uyusturucu belasini söküp atacagiz. Sadece hirsizlardan, yolsuzlardan ve zorbalardan degil… Ayni zamanda mafyadan, çetelerden ve kara para baronlarindan da bu milleti kurtaracagiz.”


Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °
Perşembe 5.7 ° / 3.9 °