EGM: PROVOKATIF IÇERIKLI PAYLASIMLARDA BULUNDUGU DEGERLENDIRILEN 25 HESAP YÖNETICISI TESPIT EDILDI

Emniyet Genel Müdürlügü (EGM), Istanbul Beyoglu’nda meydana gelen bombali terör saldirisinin ardindan sosyal medya platformlarinda provokatif içerikli paylasimlarda bulundugu degerlendirilen 25 hesap yöneticisinin tespit edildigini bildirdi.
Güncel 14.11.2022 09:42:00 0

Emniyet Genel Müdürlügü (EGM), Istanbul Beyoglu’nda meydana gelen bombali terör saldirisinin ardindan sosyal medya platformlarinda provokatif içerikli paylasimlarda bulundugu degerlendirilen 25 hesap yöneticisinin tespit edildigini bildirdi.

EGM, bugün Istanbul'da meydana gelen bombali terör saldirisinin ardindan sosyal medya platformlarinda, korku ve panik yaratmak amaci barindiran, kin, nefret ve düsmanliga alenen tahrik eden provokatif içerikli paylasimlarda bulundugu degerlendirilen 25 hesap yöneticisinin tespit edildigini açikladi. EGM açiklamasi söyle:

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Baskanligi ve bagli il birimlerince, kanunlarin verdigi yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amaciyla internet ortaminda 7/24 esasina göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Bu kapsamda 13.11.2022 tarihinde Istanbul/Beyoglu’nda meydana gelen ‘Patlama’ olayina yönelik sosyal medya platformlarinda, vatandaslarimiz arasinda korku ve panik yaratmak amaci barindiran, vatandaslarimizi kin, nefret ve düsmanliga alenen tahrik eden provokatif içerikli paylasimlarda bulundugu degerlendirilen 25 hesap yöneticisinin tespiti yapilmis, ilgili makamlara gönderilmistir."


Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °
Perşembe 5.7 ° / 3.9 °