CHP’DE IL VE ILÇE YÖNETICILERININ MILLETVEKILLIGI ADAY ADAYLIGI IÇIN ISTIFA TAKVIMI BELIRLENDI

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Oguz Kaan Salici ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, il ve ilçe baskanliklarina; milletvekili genel seçimlerinde aday adayi olmayi düsünen il ve ilçe yöneticilerinin 5 Aralik 2022 ile 26 Aralik 2022 tar
Güncel 22.11.2022 13:40:00 0

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Oguz Kaan Salici ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, il ve ilçe baskanliklarina; milletvekili genel seçimlerinde aday adayi olmayi düsünen il ve ilçe yöneticilerinin 5 Aralik 2022 ile 26 Aralik 2022 tarihleri arasinda görevlerinden istifa etmeleri gerektigine iliskin yazi gönderdi.  

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Oguz Kaan Salici ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke; CHP il ve ilçe baskanliklarina “Milletvekili aday adayligi için istifalar” ile ilgili yazi gönderdi. Yazida, su ifadeler kullanildi:

“Merkez Yönetim Kurulu’nun 21 Kasim 2022 tarihli karari uyarinca 2023 yili içerisinde yapilacak Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayi olmayi düsünenlerden asagidaki görevleri ifa edenlerin 05/12/2022 ile 26/12/2022 tarihleri arasinda görevlerinden istifa etmeleri gerekmektedir.

Istifa dilekçelerinin, bekletilmeksizin Genel Sekreterlige gönderilmesi önem arz etmektedir.

Belirlenen Sürede Aday Adayligi için Istifa Etmesi Gerekenler:

Il Baskanlari, Il Yönetim Kurulu Üyeleri, Ilçe Baskanlari, Ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belde Baskanlari, Belde Yönetim Kurulu Üyeleri.

Istifa edenlerin yerine Parti Örgütü, Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Baskan Yardimciligi’nin bilgisi olmadan herhangi bir seçim ya da atama yapilmamasi, bosluklarin doldurulmamasi hususunda geregini bilgilerinize önemle rica eder, iyi çalismalar dileriz.”


Pazartesi 3.8 ° / 0.5 °
Salı 2.7 ° / -3 °
Çarşamba 3.2 ° / -3.9 °