Izmirli kadinlar siddete karsi farkindalik için pedal çevirdi

Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin düzenledigi “Siddete Karsi Pedal Çevir” etkinligi Konak Iskelesi ile Gündogdu Meydani arasinda tamamlandi. Izmir Köy Koop Birligi Yönetim Kurulu Baskani Neptün Soyer de pedal çevirdi.
Güncel 25.11.2022 20:43:00 0

Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin düzenledigi “Siddete Karsi Pedal Çevir” etkinligi Konak Iskelesi ile Gündogdu Meydani arasinda tamamlandi. Izmir Köy Koop Birligi Yönetim Kurulu Baskani Neptün Soyer de pedal çevirdi.Izmir Büyüksehir Belediyesi ve Süslü Kadinlar Bisiklet Toplulugu, 25 Kasim Kadina Yönelik Siddete Karsi Uluslararasi Mücadele Günü etkinlikleri kapsaminda “Siddete Karsi Pedal Çevir” etkinligi düzenledi. Farkindalik yaratmak isteyen kadinlar Konak Iskelesi’nden Alsancak Gündogdu Meydani’na pedal çevirdi. Etkinlikte Izmir Köy Koop Birligi Yönetim Kurulu Baskani Neptün Soyer, Izmir Büyüksehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Esitligi Komisyonu ve Izmir Kent Konseyi Baskani Nilay Kökkilinç, Süslü Kadinlar Bisiklet Toplulugu Kurucusu Sema Gür ve çok sayida Izmirli kadin bisiklet kullandi.“Siddetin her türlüsüne karsiyiz”
Neptün Soyer, “Her sene pedal çevirebiliriz. Biz her gün pedal çeviriyoruz. Bisikleti kullanan insanlarin farkindalik yaratmasi için bisiklet bir araç. Ama biz pedali sadece kadinlar olarak çevirmedik. Dikkat ederseniz her geçen gün kadina siddetin aslinda toplum sorunu oldugunu, kadin erkek beraber bir mücadele vermemiz gerektigini görüyoruz. 365 gün de bunun üzerinde duruyoruz aslinda. Bugün biraz daha çok bir araya geldik dostlarimizla. Siddetin her türlüsüne karsiyiz dedik” ifadelerini kullandi.  Siddete karsi kadin ve erkegin birlikte mücadele etmesi gerektigini ifade eden Nilay Kökkilinç,  “Cezalarin caydirici olmadigini görüyoruz. Siddetle mücadele için baska tedbirler alinmasi gerekiyor. Biz bugün sivil toplum örgütlerimizle pedal çevirerek dikkat çekmek istedik” dedi. Sema Gür ise “Kadin sokaga çikarsa dünya degisir diyoruz. O yüzden sokaklardayiz. Siddetin her türlüsüne karsiyiz” diye konustu.


Perşembe 5.7 ° / 3.9 °
Cuma 8.2 ° / -1.2 °
Cumartesi 3.1 ° / -0.4 °