Türk Büro Senden SGK Eylemi Tepkisi

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Büro Sen Manisa Şubesi, Memur-Sen’e bağlı Büro Memur-Sen tarafından gerçekleştirilen SGK eylemlerine tepki gösterdi.
Güncel 16.05.2022 23:38:00 0

Türk Büro Sen Manisa Şube Başkanı Ahmet Ağır, eylemler kapsamında siyah giyinecek olan Büro Memur Sen’e siyah yerine sarı rengi tavsiye etti.

Başkan Ağır, “Türk Büro Sen Manisa Şube Başkanı Büro is kolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 Mayıs tarihleri arasında, SGK is yerlerinde bir takım eylemler kararı aldığını duyurmuştur. Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz. SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı, bütün kamu görevlileri, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilirken, eylem kararı niçin sadece SGK için alınmıştır? SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı büro iş kolunda yetkili olan, sadece SGK iş yerlerinde eylem kararı alan, adı geçen sendika, Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme masasında, SGK ve büro iş kolu çalışanları için, hangi hakları talep etmiştir? Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme sürecine giderken, gerek sendikamız Türkiye Kamu Sen'in, gerek genel kamuoyunun, yüksek enflasyon tehlikesi uyarılarına rağmen, SGK ve diğer kamu çalışanları için yüzde 5 zamma imza atanların, bugün SGK çalışanlarına, hangi yüzle eylem kararı aldıklarını, merak ediyor, SGK çalışanlarımızın bu soruyu ilgili sendikaya sormalarını bekliyoruz. Tüm Kamu çalışanları yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında inim inim inlerken, bunları dile getirilecek makam ve irade belli iken, sadece SGK iş yerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararının, kurum ve iş yeri bazında maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz. SGK çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen'e çevirdiği için, SGK iş yerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını; samimi ve dürüst bir karar olarak görmediğimiz için açıklamaya çalıştığımız sebeplerle, adı geçen sendikanın eylemlerine katılmayacağımızı desteklemediğimizi ifade ediyor, kendilerine naçizane ‘siyah yerine, sarı rengi’ tavsiye ediyoruz” diye


Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °
Perşembe 5.7 ° / 3.9 °