YAŞAMINI YİTİREN POLİS MEMURU EROL YILDIZ’IN, HELİKOPTER KAZASININ YAŞANDIĞI GÜN YAZICIOĞLU’NUN KORUMA EKİBİNDE OLMADIĞI ÖĞRENİLDİ

Bugün bir kaza sonucu hayatını kaybeden ve bir dönem Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruma ekibinde yer alan polis memuru Erol Yıldız; TBMM Koruma Daire Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Yazıcı
Güncel 16.05.2022 23:31:00 0

Bugün bir kaza sonucu hayatini kaybeden ve bir dönem Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Baskani Muhsin Yazicioglu’nun koruma ekibinde yer alan polis memuru Erol Yildiz; TBMM Koruma Daire Baskanligi’ndan edinilen bilgiye göre, Yazicioglu’nun hayatini kaybettigi helikopter kazasinin yasandigi gün Yazicioglu’nun koruma ekibinde görevli degildi. Yildiz’in, kaza ile ilgili ifadesinin alinmadigi belirtildi.

TBMM Koruma Daire Baskanligi’nda görevli polis memuru Erol Yildiz, bugün sabah saatlerinde Keçiören ilçesi Ayvali Mahallesi'nde ise gitmek üzere aracina binmis, yokusta çalistiramadigi aracinin arka kismina geçerek itmeye baslamis ve bu sirada kayan aracinin altinda kalmisti. Gülhane Egitim ve Arastirma Hastanesi'ne kaldirilan Yildiz, tüm müdahalelere ragmen kurtarilamamisti.

Kaza ile ilgili sorusturma baslatilirken, Yildiz’in; Muhsin Yazicioglu’nun ölümü ile ilgili sorusturmaya “FETÖ’nün talimatiyla müdahale edildigi” iddiasiyla açilan davanin, 23 Mayis’ta yapilacak durusmasinda tanik olarak dinlenecegi iddia edilmisti.  

TBMM Koruma Daire Baskanligi’ndan edinilen bilgiye göre; geçmiste Yazicioglu’nun koruma ekibinde yer alan Yildiz, helikopter kazasinin yasandigi gün Yazicioglu’nun yakin koruma ekibinde degildi. Yildiz’in kaza ile ilgili ifadesinin alinmasinin da söz konusu olmadigi ifade edildi. Yildiz’in, Yazicioglu’nun hayatini kaybettigi helikopter kazasindan önce meydana gelen bazi konvoy kazalari ile ilgili ifadesine basvuruldugu ve 23 Mayis’ta da yine ayni konu için ifadeye çagrildigi belirtildi.


Cuma 8.2 ° / -1.2 °
Cumartesi 3.1 ° / -0.4 °
Pazar 1.3 ° / -1 °