Birleşik Kamu-İş: Kamu Emekçileri ve Emeklilerin Ayda Yılda Bir Tüketebildiği Et Ürünleri Artık Sofralarında Hayal Olacak

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Et ve Süt Kurumu’nun kırımızı et ürünlerine yüzde 48 zam yapmasına ilişkin, “Hâlihazırda zaten açlık sınırında yaşayan kamu emekçileri ve emeklilerin zar zor ayda yılda bir tüketebildiği et ür
Günde 22.03.2022 15:35:17 0

Birleşik Kamu-İş’ten bugün yapılan yazılı açıklamada, Et ve Süt Kurumu’nun kırmızı et ürünlerine yaptığı yüzde 48 zam ve AKP iktidarının ekonomi politikaları eleştirildi. Birleşik Kamu-İş’in açıklaması şöyle:

“Et ve Süt Kurumu, bugünden geçerli olmak üzere et ürünlerine yüzde 48 oranında zam yapılacağını duyurdu. Hayat pahalılığını hayatımızın her alanında hissettiğimiz bu günlerde, AKP iktidarının yerli hayvancılığı bitirip yurt dışından et ihlal etmenin cezasını yine yurttaşlar sofralarından her gün gıda maddelerini azaltarak çekmeye devam edecek.

“AKP ZULMÜNÜN ARTIK YURTTAŞLAR NEZDİNDE DAYANILACAK BİR YERİ KALMAMIŞTIR”

AKP’nin bütün sektörlerde olduğu gibi hayvancılık sektörüne de en ağır darbeyi yıllardır vurduğu bilinen bir gerçektir. Hâlihazırda zaten açlık sınırında yaşayan kamu emekçileri ve emeklilerin zar zor ayda yılda bir tüketebildiği et ürünleri artık sofralarında hayal olacaktır. Yıllardır süren AKP zulmünün artık yurttaşlar nezdinde dayanılacak bir yeri kalmamıştır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak, hayat pahalılığına günlük çözümler üreterek bir yere varılamayacağını, kendi hırsları uğruna yurttaşları çok kısa bir sürede ekonomik olarak uçurumun kenarına getirdiklerini ve artık gerçek ekonomik politikalarla çözüm üretilmesinin aciliyetini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.”


Pazartesi 6.7 ° / 4 °
Salı 7 ° / 3.7 °
Çarşamba 8.6 ° / 1.9 °