Akşener, Sığınmaevlerinde Yaşayan Kadınların El Emeği Ürünlerinin Satılacağı ‘Yeni Hayat’ Mağazasının Açılışını Yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve sığınmaevlerindeki kadınların el emeği ürünlerinin satılacağı “Yeni Hayat” hediyelik eşya mağazasının açılışını yaptı.
Güncel 8.03.2022 16:32:00 0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sığınma evlerinde yaşayan kadınların el emeği ürünlerinin satışı için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Sıhhiye Zafer Çarşı'nda yapılan “Yeni Hayat” hediyelik eşya mağazasının açılışını yaptı. Akşener’e, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş eşlik etti.

Akşener, el yapımı bez çantalar, bebek ve çocuk kıyafetleri, takılar, süs eşyaları gibi ürünlerin satıldığı mağazada alışveriş yaptı.

Akşener, açılış sonrası çarşı esnafını da ziyaret etti. Bir kitapçıya “İşleriniz nasıl” sorusunu yönelten Akşener, “Hiç iyi değil başkanım, çok kötü. Son iki, üç yılda evimizi sattık. Hiç iç açıcı değil, daha da kötüye gideceğiz. Arabamız vardı o gitti, ülkede gidecek hayırlısı” yanıtını aldı.

Gün içerisinde kaç müşteri geldiğini soran Akşener’e esnaf; “20 lira siftahım var başkanım. Bu saat yine erken. Saat 2’ye kadar (14.00’a kadar) yapamıyoruz” dedi.

Akşener, kitapçıdan Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” eserini satın aldı. Akşener, kitabı hediye etmek isteyen esnafa; “Benim param geçsin size, birbirimize şans getirelim. Ben emekli maaşımla alıyorum, iyi geliyor” diye konuştu.


Pazar 7.4 ° / 3.2 °
Pazartesi 6.7 ° / 4 °
Salı 7 ° / 3.7 °