Ahmet Hakan'da CHP'deki krize dahil oldu

CHP'de geçtiğimiz hafta başlayan poster krizi devam ediyor. Aylin Nazlı Aka'nın kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından konu hakkında Ahmet Hakan'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Tartışmaya ilişkin CHP lideri'nin sözleri Ahmet Hakan'ı kızdırdı.
Ahmet Hakan'da CHP'deki krize dahil oldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 04.02.2016 07:45:55 - Güncellenme Tarihi: 22.07.2020 14:52:52

CHP'deki Atatürk tartışmasına Ahmet Hakan da karıştı. Kılıçdaroğlu'nun Atatürk portresiyle ilgili sözlerine Ahmet Hakan,"Türkiye ateş çemberinde, siz dedikoduyu tartışıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını cevapladı. Meclis'te indirildiği söylenen Atatürk portresiyle ilgili CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin Parti Meclisi'ni işaret etmesiyle yeniden alevlenen tartışmaları değerlendiren Kılıçdaroğlu, "CHP gibi bir partide böyle bir şeyin olması mümkün değildir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine konuşan Ahmet Hakan, yaşanan tartışmalara tepki gösterdi. Ahmet Hakan şöyle konuştu;

"Kusra bakmayın ama, sizin partinizden neşet etmiş çok saçma bir tartışma.. Çöpe atıldı dendi, atılmadı kaldırıldı dendi, kaldırılıp yeniden asıldı dendi... Türkiye ateş çemberinde.. İstanbul'un fethi öncesi Bizans'ın melek tartışması gibi, CHP'de bu hayali olay, dedikodu tartışılıyor.. Madem bu bir dedikodu, neden tartışılıyor?"

https://www.enpolitik.com/haber/828/ahmet-hakanda-chpdeki-krize-dahil-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*