150 bin taşeron işçiye kadro!

5 yıldan bu yana kadro bekleyen taşeron işçilerin yüzünü güldürecek haber bugün geldi. Taşeronların aylardır beklediği kadro haberi Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Bugün bir televizyon programına katılan Ağbal, 150 bin taşeron işçinin kadroya alınacağını açıkladı.
150 bin taşeron işçiye kadro! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 03.02.2016 14:22:06 - Güncellenme Tarihi: 07.05.2020 06:50:45

Yıllardır kadro bekleyen taşeron işçilerin yüzünü güldürecek haber geldi. Bugün bir televizyon programına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, 150 bin taşeron işçiye kadro verileceğini açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı televizyon programında taşeron işçiler ve enflasyona dair açıklamalar yaptı.

Ağbal, A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Et ve ekmek fiyatlarındaki artışın üzerine gideceklerini dile getiren Bakan Ağbal, taşeronlara kadro konusuna da değindi. Bakan Ağbal, 100-150 bin kişinin kadroya alınacağını söyledi.

Bakan Ağbal şöyle konuştu:

''Ümit ediyoruz ki, çift hanelere çıkmadan alacağımız tedbirlerle enflasyonda İnşaallah, 2016 yılında aşağı yönlü bir trendi izleriz. Biz yıl sonunda tütün ve alkollü içeceklerde vergi artışı yaptık. Ben bakıyorum açıklanan rakamlara, 9.60 aylık bazda artış olmuş. Anladığım kadarıyla enflasyonu yukarı çeken sebeplerden bir tanesi bu. Bir de gıdada aylık 4.28?lik bir artış gelmiş.

Bizim en fazla üzerinde durduğumuz, Sayın Tarım Bakanımız da ifade ediyor birkaç gündür,  kırmızı ette, ekmekte piyasada oluşmaması gereken fiyat artışları var. Bunların üzerlerine gideceğiz. Bir süre enflasyon normal seyrin üzerinde gidecek ama sonraki aylarda hem para politikasında hem mali politikada alacağımız tedbirler, özellikle gıda ve hizmet sektöründe yapacağımız düzenlemelerle enflasyonun orta vadeli görünümü olan 5?e doğru 3 yıllık periyodda ineceğini düşünüyoruz. Biliyorsunuz, 2016 yılı enflasyon tahminimiz yüzde 7.5. İnşaallah, o trendi önümüzdeki aylarda bir miktar yukarı yönlü bir gidiş olacak ama ondan sonraki aylarda tekrar aşağı doğru dönecek.

Taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyi 21 Mart?a kadar meclise sevk edeceğimiz zaten var. 100 - 150 bin çalışan bu kapsamda kamuda istihdam edilmeye başlayacak. 

https://www.enpolitik.com/haber/744/150-bin-taseron-isciye-kadro.html

Sizin Yorumunuz:

*
*