Âla ' Vatandaşı sokağa çağırmak terörist organizasyonudur'

İçişleri Bakanı Efkan Ala Cizre ve Sur'da yürütülen operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu. Operasyonların devam ettiğini kaydeden Ala, en yakın zamanda Sur ve Cizre'nin teröristlerden temizleneceğini söyledi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'sokağa çıkın' çağrısı hakkında konuşan Ala 'Vatandaşı sokağa çağırmak terörist organizasyonudur' dedi.
Âla ' Vatandaşı sokağa çağırmak terörist organizasyonudur' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 09.02.2016 17:42:06 - Güncellenme Tarihi: 07.05.2020 10:00:17

İçişleri Bakanı Efkan Ala düzenlediği basın toplantısında Güneydoğu'da devam eden terör operasyonları hakkında bilgi verdi. Cizre ve Sur'un PKK militanlarından temizlendiğini söyleyen Ala, operasyonların hız kesmeden devam edeceğini bildirdi. 

İşte satırbaşları...

-Operasyonlar bittikten sonra önlemler devam edecek.
 
-Topyekün vatandaşı odağına alan bir mücadele yürütülüyor. 

-Milletin oy verdiği siyasetçiler çıukurlara karşı gelemzse vatandaşa ihanet eder. 

-Vatandaşı sokağa çağırmak terörist organizasyondur. Hem sokağı çukur haline getiriyor hem sokağa çağırıyor. Burada akıl, mantık yok. Bizim sözümüz siyasi kadrolaradır. Çukur kazanlarla konuşulacak bir şey yok. O anlayışın artık çukurlara gömülmesi lazım. 

-Cizre'de faaliyet tamamlanmak üzeredir. Resmi doğru açıklamalara bakın. Bunlar bu günlerde çok fazla oluyor bunlar kirli bilgilerdir. Devlette kural belli, kim ambulans istediyse gideceği yere kadar giti. Ambulansa saldırı olmuştur, roket atılmıştır. Son haber de yanlıştır. Demokratik kurallar içerisinde işliyor. Dezenformasyon yapılıyor ortalığa yanlış bilgiler saçılıyor. Sizler  Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarına itibar etmelisiniz. Bizde hiç bir bilgi saklanmaz. Biz devlet olmanın gereğini yapıyoruz. 

-Silopi'de gündüzleri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Akşam 6'dan sabah 5'e kadar var. Sur'da ise biraz daha devam ediyor. Vatandaşın evinin önünde çukurun doldurulması, vatandaşın can güvenliğinin korunması bizim vazgeçilmezlerimiz. Bizim her vatandaşımızın canı çok kıymetli. Biraz hassas bir konu ve zaman alıyor. 

https://www.enpolitik.com/haber/5196/ala-vatandasi-sokaga-cagirmak-terorist-organizasyonudur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*