Meteoroloji uyardı! Kar ve soğuk yeniden geliyor

Geçtiğimiz hafta tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgası yurda yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Meteoroloji uzmanları yeni hafta ile birlikte hava sıcaklıklarının düşeceğini bildirdi. Önümüzdeki günlerde Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası beraberinde kar yağışını da getirecek.
Meteoroloji uyardı! Kar ve soğuk yeniden geliyor | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 02.02.2016 11:01:11 - Güncellenme Tarihi: 26.04.2020 06:44:33

Bir kaç gündür ılık seyreden hava yeniden soğuyacak. Meteoroloji uzmanlarının yaptığı son açıklamaya göre hava sıcaklıkları Cuma gününden itibaren düşüş göstermeye başlayacak. 

Meteorolojiye göre hafta sonu tüm yurtta yağmur ve kar yağışı etkili olacak. Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Cuma gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık tahminlerine göre, Cuma günü Marmara, Ege ve Batı Karedeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Akdeniz'in batısında yağmur bekleniyor.

Tahminlere göre, Cumartesi günü ise yurdun büyük bir kesiminde kar yağışı etkili olacak. Ege ile Akdeniz'in iç kısımları, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışının, uzun süre sürmeyeceği ifade ediliyor.

Gelecek haftanın ilk günü ise tüm yurtta yağışsız, genellikle güneşli havanın etkili olması, sıcaklıkların ise mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

https://www.enpolitik.com/haber/476/meteoroloji-uyardi-kar-ve-soguk-yeniden-geliyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*