CHP'deki skandal iddia doğrulandı

CHP'li bir vekilin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk resmini indirdiği iddiası CHP'yi karıştırmıştı. CHP'li bir milletvekilinin Meclis'teki odasından Atatürk fotoğrafını indirdiği iddialarıyla ilgili hazırlanan rapor tamamlandı. Gündeme gelen iddia doğrulandı.
CHP'deki skandal iddia doğrulandı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.02.2016 18:48:14 - Güncellenme Tarihi: 12.05.2020 03:47:57

CHP'yi sarsan iddia bugün doğrulandı. CHP'li bir vekilin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk resmini indirdiği gündeme gelmişti. Olay hakkında soruşturma başlatan CHP soruşturmayı tamamladı. 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'dan oluşan muhakkik heyeti, çalışmalarını tamamlayarak, Grup Başkanlığı'na iletti.


 Milletvekilleri araştırmaları çerçevesinde, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İstanbulMilletvekili Mehmet Bekaroğlu, CHP İzmir milletvekilleri Aytun Çıray ve Zeynep Altıok, CHP UşakMilletvekili Özkan Yalım ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi dinledi.

 İddiayı gündeme getiren Nazlıaka, heyete isim vermezken, muhakkik heyeti, dinledikleri 6 milletvekilinin ses kayıtlarının çözümlerini, ifade tutanaklarını, kanaat raporuyla birlikte sundu. Raporda, böyle bir olayın yaşandığı tespitine yer verildiği öğrenildi.

https://www.enpolitik.com/haber/466/chpdeki-skandal-iddia-dogrulandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*