Şivan Perver'den HDP'ye çok sert eleştiri

HDP hakkında açıklama yaptıktan sonra evinin önünde saldırıya uğrayan şarkıcı Çiyager, için Şivan Perver bir açıklama yaptı. HDP'li grubun Mehmet Karakuş'a (Çiyager) yönelik saldırısını kınayan Perver, bu hareketin faşist bir hareket olduğunu söyledi.
Şivan Perver'den HDP'ye çok sert eleştiri | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.02.2016 11:21:56 - Güncellenme Tarihi: 02.06.2020 10:50:45

HDP hakkında açıklama yaptığı için evinin önünde öldüresiye dövülen Mehmet Karakuş (Çiyager) hakkında Kürt şarkıcı Şivan Perver'den sert bir açıklama geldi. Şivan Perver, Çiyager'e yapılan saldırıyı onaylamadığını ve faşistçe bulduğunu söyledi. 

Diyarbakır'da yaşayan Kürt sanatçı Mehmet Karakuş (Çiyager), HDP'yi eleştirdiği için evinin önünde bir grubun saldırısına uğramıştı.
 
Saldırı sonrası sedye üzerinde güçlükle konuşan Karakuş, "Bana saldıranlar HDP'lilerdi. 5-6 kişi bana saldırdı. Bana saldıranları daha önce görmüştüm, tanıyordum. Tanımadığım bir kişi tek vardı. Daha önce beni vuran bu şahıslardan tehdit almıştım" açıklamasını yapmıştı.
 
BUNLAR FAŞİZMİN BİÇİMLERİ
 
Konuyla ilgili bir açıklama da ünlü Kürt şarkıcı Şivan Perwer'den geldi. Erbil'deTRT Kurdi mikrofonuna konuşan Perwer, "Şu an herkes çatışma ortamında olduğu için siyasi hareketlerin de faşizan yönleri oluyor, anlıyor musun? Kendisinden yana olmayan herkesi "karşıt" olarak yaftalıyor. "Ya benden yana olursun ya da karşımda" diyor. Bunlar faşizmin biçimleri. İnsanları senden yana yahut senin karşında olmaya mecbur bırakman hiç de doğru değil." dedi.
 
"SANATÇI HERKES İÇİN ÇALIŞIR PARTİ İÇİN DEĞİL"
 
Kürt sanatçı konuşmasına şöyle devame etti; "Sanatçı, milletin umut ve moralinin artması için hizmet eder. Sanatçıya saldırdığın an, halkın umuduna ve moraline saldırmış olursun. Bu da faşizmin başka bir çeşididir. Kürt siyasi hareketlerinden rica ve talep ediyorum; aydınlara, yazarlara, sanatçılara kesinlikle el kaldırmayın. Sanatçı milletin dili, varlığı, moral ve umududur. Sanatçı herkes için çalışır; yalnızca bir parti için değil."

https://www.enpolitik.com/haber/434/sivan-perverden-hdpye-cok-sert-elestiri.html

Sizin Yorumunuz:

*
*