PKK militanları sokaklardan temizleniyor! 5 terörist öldürüldü

PKK militanlarının sokaklardan temizlenmesi için askeri operasyonlar devam ediyor. Cizre'de yapılan son operasyonlarda 5 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada iki güvenlik görevlisinin ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
PKK militanları sokaklardan temizleniyor! 5 terörist öldürüldü | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.02.2016 10:33:44 - Güncellenme Tarihi: 23.05.2020 01:10:08

Şırnak'ın Cizre ilçesinde operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada 5 teröristin ölü ele geçirildiği açıklandı. PKK militanları ile teröristler arasında yaşanan çatışmada iki güvenlik görevlisinin ağır yaralandığı bildirildi. 

"31 Ocak 2016 tarihinde Şırnak ili Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu kahraman bir silah arkadaşımız ve kahraman bir polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 16.00 sularında her ikisi de şehit olmuştur.

Çıkan çatışmada, beş bölücü terör örgütü mensubu terörist, silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah?tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensuplarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

https://www.enpolitik.com/haber/430/pkk-militanlari-sokaklardan-temizleniyor-5-terorist-olduruldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*