HDP milletvekilleri açlık grevine devam ediyorlar

Cizre'de bir bodrum katında yaralı ve cenazelerin ambulans tarafından alınmadığını iddia eden HDP milletvekilleri başlattıkları açlık grevini sürdürüyorlar. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir açlık grevine devam edeceklerini açıkladılar.
HDP milletvekilleri açlık grevine devam ediyorlar | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.01.2016 15:45:11 - Güncellenme Tarihi: 25.05.2020 05:41:54

HDP'li milletvekilleri, Cizre'de bir apartmanın bodrum katındaki yaralı ve cenazelerin ambulansla alınması için başlattıkları açlık grevine TBMM'de devam ediyor.

HDP'li milletvekilleri Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir apartmanın bodrum katında aralarında yaralı halde bulunan 22 kişinin kurtarılması ve hayatını kaybeden 6 kişinin cenazesinin de ailelerine teslim edilmesi için İçişleri Bakanlığında başlattıkları açlık grevine Meclis'te devam etme kararı aldı.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana  milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'in greve devam ettiği  TBMM'deki  Grup Toplantı Salonuna Türkçe ve Kürtçe  'Yaşam için Açlık Grevindeyiz' yazılı dövizler asıldı.  

HDP'den yapılan yazılı açıklamada ?Cizre'de bir bodrum katında bulunan cenazelerin ve aralarında ağır yaralıların da olduğu yurttaşların tahliye edilmesi noktasındaki insanlık trajedisine çekmek, hükümet yetkililerinin gerekli girişimleri yapmasını ve yaptırmasını sağlamak amacıyla başladıkları açlık grevine TBMM Grup Toplantı Salonumuzda devam etmektedir" denildi.

https://www.enpolitik.com/haber/429/hdp-milletvekilleri-aclik-grevine-devam-ediyorlar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*