Çelenk skandalının ardından CHP'den flaş karar

Şehit cenazesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenk krize neden olmuştu. Çelenk üzerinde Kılıçdaroğlu yerine 'Kılıçtaroğlu' yazması CHP Genel Merkezini çok kızdırdı.
Çelenk skandalının ardından CHP'den flaş karar | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.01.2016 12:36:51 - Güncellenme Tarihi: 06.05.2020 20:51:21

CHP Genel Merkezi tarafından şehit cenazesine gönderilen çelenk üzerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun soyisminin yanlış yazması krize neden olmuştu. Diyarbakır'da şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın cenaze namazı öncesi çelenk gönderen çiçekçinin sözleşmesi feshedildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın cenaze namazı öncesi Cumhuriyet Halk Partisi'nin çelengine partililer tepki gösterdi.

Divriği Cumhuriyet Meydanı'nda kılınan cenaze namazı öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenktartışma yarattı. Partililer CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Keser'e gönderilen çelenk ile ilgili tepki gösterdi. Çelengin bakımsız ve küçük olmasına tepki gösteren partililer çelengin CHP'ye yakışmadığı belirtti.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenkte, Kılıçdaroğlu yerine 'Kılıçtaroğlu' yazılması dikkat çekti.
 
ÇİÇEKÇİNİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Sur'da şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın Divriği İlçesindeki cenaze töreni için gönderilen CHP çelenginin tepki çekmesinin ardından parti yönetimi harekete geçti. Genel Merkezin talimatı ile il merkezinde anlaşmalı olunan çiçekçinin sözleşmesi feshedildi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Biçer, hassas bir konuda gereken özenin gösterilmemesi nedeni ile durumu öncelikle il yönetimine ilettiklerini, il yönetiminin de genel merkeze bildirdiğini belirterek, "İldeki anlaşmalı çiçekçi ilçe uzak olduğu için kendi çelenk göndermek yerine, ilçedeki çiçekçiyle anlaşmış. Oradaki tek çiçekçi de elindeki malzeme yetersizliğinden böyle bir çelenk hazırlamış. Gereken yapıldı" dedi.

https://www.enpolitik.com/haber/413/celenk-skandalinin-ardindan-chpden-flas-karar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*