TEM Otoyolu'nda Kurban Bayramı yoğunluğu

Kurban Bayramı tatili için yol çıkan İstanbul ve çevre illerde yaşayan vatandaşlar, TEM Otoyolu ile D100 Karayolu Kocaeli geçişinde yoğunluk oluşturdu. Trafik yoğunluğunun gece saatlerinde daha da artması bekleniyor.
TEM Otoyolu'nda Kurban Bayramı yoğunluğu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.07.2020 09:50:41 - Güncellenme Tarihi: 31.07.2020 09:04:38

TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek için İstanbul'dan yola çıkan tatilcilerin oluşturduğu trafik yoğunluğu başladı. Yolun 3 şeritten 2 şeride düştüğü İzmit Korutepe Tüneli mevkiinde araçların ortalama hızı 50 kilometreye kadar düştü. Trafik yoğunluğunun gece saatlerinde artması bekleniyor.

TRAFİK 80 KİLOMETRE BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Mesai saatinin bitmesinin ardından Kurban Bayramı'nı memleketlerinde ve tatil bölgelerinde geçirmek isteyenlerin İstanbul'dan yola çıkmasıyla birlikte TEM yolu Ankara yönü Kocaeli geçişindeki trafik yoğunluğu da arttı. Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki Körfez gişeleri mevkiinden başlayan trafik yoğunluğu, Sakarya'da bulunan Hamitli mevkiine kadar yaklaşık 80 kilometre boyunca devam ediyor.

D-100 İZMİT GEÇİŞİ YOĞUN

D-100 Karayolu Ankara yönünde ise İzmit şehir merkezi geçişinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Derince Çenesuyu mevkiinde başlayan araç yoğunluğu, Kartepe ilçesindeki Cengiz Topel Havalimanı'na kadar devam ediyor. Yoğunluğun gecenin ilerleyen saatlerinde daha da artması bekleniyor.

 

https://www.enpolitik.com/haber/323023/tem-otoyolunda-kurban-bayrami-yogunlugu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*