Ahmet Davutoğlu: AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki genel merkez açılışında, "AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu" dedi.
Ahmet Davutoğlu: AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.07.2020 12:28:29 - Güncellenme Tarihi: 28.07.2020 07:05:12

Davutoğlu konuşmasında AK Parti iktidarının Gelecek Partisi’ne yönelik baskılarından bahsederek “Bu kadar baskı yapılması iktidar olacağımız anlamına geliyor. Bir sonraki seçimin iktidarı Gelecek Partisi. İktidar bizimdir. Bizi hedef alanlar kendini ona göre ayarlasın” dedi.

AK Parti iktidarının geçmişte savunduğu her şeyi bugün inkar ettiğini dile getiren Davutoğlu “Bu iktidarın düne kadar savunup da bugün inkar etmediği bir konu kaldı mı? Düne kadar 3 Y diyorlardı. Dün 3 Y ile mücadele edenler bugün 3 Y’den bahsedenlerle mücadele eder hale geldi. Yasakları, yolsuzlukları unuttular” diye konuştu.

Davutoğlu: AK Parti 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için “Bu sistemin Türkiye’ye vereceği tek şey kriz, kriz, kriz…” diyen Davutoğlu “Yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldular. Memleketi akrabalarınızdan oluşan bir atanmışlar kalabalığına bıraktınız. Nepotizme asla izin vermeyeceğiz! Devlet binasına yakınlarımızı almayacağız!” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı’nın ‘beka’ söylemine ‘survivor’ göndermesinde bulunarak “Sürekli bekadan bahsedenlere dışarıdan baksan derler ki bunlar hasta adam mı? Beka’yı ingilizceye çevirdiğinizde hayatta kalma mücadelesi ‘survivor’ anlamına geliyor. Dışarıdan bakanlar bunlar hasta mı derler?

Ayasofya ve sosyal medya yasasına da değinen Davutoğlu “Hayırdır neleri unutturmak istiyorsunuz?” diye sordu.

https://www.enpolitik.com/haber/322956/ahmet-davutoglu-ak-parti-yuzde-1-oy-alamayan-28-subat-artiklarina-muhtac-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*