Hakkari'de iki asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin füzeli saldırısı sonucunda iki askerin şehit olduğunu açıkladı.
Hakkari'de iki asker şehit oldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 20.07.2020 18:11:11 - Güncellenme Tarihi: 10.08.2020 00:06:55

Milli Savunma Bakanlığı, "Çukurca / Hakkâri’de 20 Temmuz 2020 tarihinde bir üs bölgemize teröristlerce uzak mesafeden yapılan füze atışı neticesinde iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" açıklaması yaptı.

MSB’nin açıklaması şu şekilde:

İKİ ASKER ŞEHİT

"Çukurca / Hakkâri'de 20 Temmuz 2020 tarihinde bir üs bölgemize teröristlerce uzak mesafeden yapılan füze atışı neticesinde iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ATAK helikopterlerimiz, SİHA'larımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

https://www.enpolitik.com/haber/322795/hakkaride-iki-asker-sehit-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*