Medya Notu'nu hedef alan Perinçek'e Gelecek Partisinden cevap: "İktidar muhalifleri sindirme görevini de Perinçek’e devretmiş!"

Medya Notu'nu hedef alan Perinçek'e Gelecek Partisinden cevap: "İktidar muhalifleri sindirme görevini de Perinçek’e devretmiş!" | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 08.07.2020 05:00:19 - Güncellenme Tarihi: 30.07.2020 19:10:29

İktidarın küçük ortağı Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’in hedefinde yine Medya Notu vardı. Kısa süre önce Vatan Partisi’nin yayın organı Aydınlık’ın hedef aldığı Medya Notu, gereken cevabı vermiş buna rağmen Perinçek bu kez de suç isnat ederek Medya Notu’dan bir haber nedeniyle şikayetçi oldu.

Medya notu Genel Yayın Yönetmeni Serhat Ramay, dün söz konusu haberle ilgili ifade vererek çalışmalarına devam etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Ramay “Hayatımda harcadığım hiçbir yarım saate bu kadar üzülmemiştim. Bunların işi gücü yok mu” şeklinde ifade etti.

Medya Notu Yayın Yönetmeni Serhat Ramay, bugün söz konusu haberden dolayı karakola davet edilerek ifadesine başvuruldu. Haberde geçen ‘meczup’ kelimesinden dolayı şikayet edildiğini öğrenen Ramay, olay karşısında çok şaşırdığını belirterek meczup kelimesinin şikayet konusu yapılmasına bir anlam veremediğini belirtti.

Şikayetin konusunun bununla da sınırlı olmadığını söyleyen Ramay, “Haberde yer almayan ‘şerefsizin önde gideni’ gibi bir ifade de şikayet konusu olmuş. Ama böyle bir ifadeyi değil Medya Notu, gazetecilik hayatımda kullanmadım. Durum trajikomik” dedi.

"Ortalıkta gözükmemesi gereken bir şahsın devleti ve medyayı dizayn etmesini hayretle izliyoruz"

Konuya ilişkin siyasetten tepkiler gecikmedi. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Medya Notu Genel Yayın Yönetmeni Serhat Ramay’ın ifadeye çağırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partili Üstün, “Öcalan’ın karargahında boy gösteren bir şahsın siyaseten tövbesi kabul olmaz.” derken, “Ortalıkta gözükmemesi gereken bir şahsın devleti ve medyayı dizayn etmesini hayretle izliyoruz. Geçmişteki zikzaklar nedeniyle utancından ortalıkta dahi gezecek yüzü olmaması gereken bu kişinin bu denli etkin olmasının sebebini de merak ediyoruz. Yalnızca biz değil, AK Partili arkadaşlar da bunun nedenini araştırıyor. Tabi bunları kapalı kapılar ardında konuşabiliyorlar. Rahmetli Erbakan hocamıza karşı yapılan 28 Şubat’ın FETÖ’ye karşı yapıldığını öne süren bir adama ancak meczup denir zaten. Neden şikayetçi olmuş anlayamadım.” İfadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci de konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Temurci, “Muhatabımız kendisi değil, onu el üzerinde tutanlar” ifadelerini kullanırken, “Kendisi iktidara sürekli ayar veren bir hareketin lideri konumuna geldi.” şeklinde konuştu.

Selim Temurci, ayrıca şunları kaydetti: “Doğu Perinçek öyle bir noktaya geldi ki adeta iktidarı perde arkasından yöneten gizli bir güç konumunda. 15 Temmuz’u, 28 Şubat’ın devamı gibi gösteren bir akıl, gördüğü hayalleri, kontrolü altına aldığı iktidar aracılığıyla millete pazarlamaya çalışıyor ama bu millet bunları yemez. İktidara bu şahsın güdümünde olmak yakışmıyor.”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün de konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Gelecek Partili Ün, “Muhalif kadınlara hakarete ağır eleştiri diyen bir hukuk sisteminden pek fazla ümidimiz kalmamıştı aslında. Kadınlar gibi gazeteciler de ayrımcı uygulamalardan nasibini alıyor.” derken sözlerine şöyle devam etti: “Anlaşılan o ki iktidar muhalifleri sindirme görevini de Perinçek’e devretmiş. Perinçek’in ayrıcalıklı konumu, hukuk sistemi üzerindeki gizli eli çok ta gizli değilmiş meğer.”

 

https://www.enpolitik.com/haber/322656/medya-notunu-hedef-alan-perinceke-gelecek-partisinden-cevap-iktidar-muhalifleri-sindirme-gorevini-de-perinceke-devretmis.html

Sizin Yorumunuz:

*
*