Gelecek Partisi Güngören’de kongre rüzgarı estirdi

Gelecek Partisi Güngören’de kongre rüzgarı estirdi | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 06.07.2020 18:23:40 - Güncellenme Tarihi: 04.08.2020 00:23:29

Bir yandan teşkilatlanma çalışmalarını devam ettirerek kurucu il ve ilçe başkanlarını atamaya devam eden Gelecek Partisi, diğer yandan ilçe kongrelerinde süreci başlattı. 

Gelecek Partisi İstanbul Güngören ilçesi de 1. olağan kongresini Genel Başkan Yardımcıları, kurucular kurulu üyeleri, il başkanı ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Hafta sonu yapılan kongreye sabahın erken saatlerinden itibaren çok sayıda ilçe sakininin yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Dr. Selim Temurci ,  Doç. Dr. Selçuk Özdağ ,  Feramuz Üstün ,  Cuma İçten, İstanbul İl Başkanı  İsa Mesih Şahin, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Cemal Eğin, Hakverdi Altuğ, İstanbul Kadın Kolları Başkanı  Perihan Toğay ,  Kurucular Kurulu Üyeleri Ufuk Karcı, Nihal Olçok, Murat Özden, Esenyurt ilçe Başkanı Veysel Karatay, İstanbul Gençlik Kolları Başkanı  Semih Kolsuz da hazır bulundu. 

Kongrenin Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Ahmet Altunsoy yaptı.

Temurci: “Gelecek Partisi, ‘Bir Dakika!’ Diyen İradedir.”

Kongrede konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci ise “Gelecek Partisi’ni kuran irade, yolundan sapanlara karşı ‘bir dakika!’ diyen iradedir’ diyerek şunları söyledi:

“Kurucu olmak cesaret ister, sabır ister, bilgi ister, iyi bir teşkilatçılık ister. Teşkilatçılık demek her şeyden önce gönüllere girmektir. Hasan Taşkın başkanı dinlediğimde Güngören’de kaybedenlerin, Türkiye’de de kaybetmeye devam edeceğini söyleyebilirim. 

Siyaset bir maraton, şöyle sağınıza solunuza bir bakın ve kendinize şu soruyu sorun. Herkesin sustuğu, kimsenin konuşmadığı bir anda, acaba bize ne olur? Sorgulamasını yaptığı bir anda, Gelecek Partisi’nde bende varım diyenler cesaretle yola çıkan kahramanlardır. Onun için size yürekten teşekkür ediyorum. Siyaset; cesaretle, bilgiyle ve ahlakla yapılır. 

Eğer siyasette bu üç şeyi bir araya getiremezsek bu millete hizmet etme şansımız asla olmaz. Biz yıllar önce 3Y diye bir mücadele başlatmıştık. 2020 Türkiye’sine baktığımızda, hakikaten bu 3Y’ye  yeni Y’ler eklendi. 

Ne eklendi? Yalanlar eklendi. Şu salonda 15 Temmuz’un kahramanlarından olanlar var. Hepiniz öylesiniz, biliyorum. Allah aşkına, bu salondan hain çıkar mı? Bu salondan; ezan, bayrak düşmanı çıkar mı? Onun için Gelecek Partisi’ni kuran irade yolundan sapanlara karşı ‘bir dakika!’ diyen iradedir. İstanbul siyasetin merkezi, her şeyin başladığı şehir. Sadece 1453 tarihini anmakla, Fatih’i anmakla kendimizi değerli göremeyiz. Güngören İstanbul’un nüfus ve siyasi aritmetik olarak en önemli ilçelerinden biridir. 

Kardeşlerim! Önce iyi bir ekip, ondan sonra iyi bir planlama, ondan sonra iyi bir takip, ondan sonra da milletin gönlüne girmekle her şey mümkündür. Sivil toplumla, kanaat önderleriyle bir araya gelebilirsek ve gerçekten onları kucaklayabilirsek,  daha fazla demokrasi dersek, daha fazla özgürlük dersek, daha fazla hukuk devleti dersek başarırız. Derdimiz Türkiye olursa, derdimiz kardeşlik olursa, derdimiz basın hürriyeti olursa, derdimiz temel hak ve özgürlükler olursa, derdimiz bu ülkeden ümidini kaybeden gençlerimiz olursa; bu ülkenin küçük bir azınlığın değil 83 Milyon’un ortak malı olduğunu anlatırsak; bana inanın! Gelecek Partisi İstanbul’da destan yazar.” 

Özdağ: İslam fikirde birlik istemez

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ yaptığı konuşmasında, iktidarı eleştirdi ve şunları söyledi:

“3 Y ile yola çıkanlar, yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakları ortadan kaldıracağız diyenler, fikir hürriyetinden bahsedenler, çoğulculuk diyenler parti içi demokrasiyi çalıştıramadılar. Yapıcı eleştirilere tahammül edemediler. 

İslam’ın kuralları ve değerleri de işleyen sürece katılmaz çünkü fikirde birlik istemez İslam. O nedenle Adalet ve Kalkınma partisinin yöneticileri maalesef tabanlarına da, kendisine oy ve gönül verenlere de kötülük yapıyor. Bu bizim şeref nişanemizdir ama tarih bunu yazarken, millette yakında tüm bu yaşananları değerlendirecek. Tarih bizimle ilgili, ‘Konuştukları için cezalandırıldılar. Türkiye iyi olsun, demokrasi işlesin, yanlışlar ortaya konsun, refah seviyesi artsın ve millet huzurlu, ferah, özgür ve mutlu olsun diye konuştular ama birileri bunları cezalandırıldı’ diye yazacak. 

Cezalandıranlar yasakçı, biz ise özgürlükçü olarak değerlendirileceğiz. Aziz ve asil milletimiz ve AK Parti tabanı ise tüm bunları şu an izliyor ve yakında değerlendirmesini yapacak. Nereye gidersek gidelim, Başbakanımız, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, Şahsıma ve yol arkadaşlarıma şu an büyük bir teveccüh ve destek var. Bu da doğru yolda olduğumuzu net bir şekilde ortaya koyuyor.” 

Üstün: İnsanlar artık geçinemiyor

Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ise “ Biz kurucular Gelecek Partisi’nin tabelasını astık. İlleri, ilçeleri; siz değerli gönül verenlerimiz kurdunuz. Memleket için derdi olan, seven, gönül veren insanlarla birlikte yol yürüyeceğiz inşallah. Bizler; iki yıl önce bir araya geldiğimizde bir siyasi parti kurmak gibi düşüncemiz yoktu. Ülkenin sorunları problemleri vardı. Bazı arkadaşlarımız iktidarda ve görevdelerdi. Biz; onlara tavsiye ederek, anlatarak, raporlayarak, dertleri ileterek çözülmesini istedik. Süreç sonunda şu noktaya geldik. Milletimiz bizleri yine göreve çağırdı. Çünkü ötekileştiren, reddeden bir dil vardı. Ak Parti İktidarı; kimlikleri reddeden, özgür düşünceyi reddeden, analiz yapmayı, araştırmayı reddeden bir iktidara çevrildi. Şimdi halk bunun düzeltilmesini bekliyor. Özellikle son 4-5 yıldır ülkede ciddi bir ekonomik kriz var. İnsanlar artık geçinemiyor. Evine ekmek götüremiyor. Ülkenin sorunlarını dert etmiş insanlarız. Sizlerde öylesiniz. Burada vatan sevgisi var. Millet sevgisi var. Ama göreceksiniz; üç yıl sonra milyonlarca insan olduğumuzu hep birlikte göreceğiz” dedi.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin de yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

Gelecek Partisi hergün büyüyor, güçleniyor ve hızlı adımlarla geleceğe yürüyor. Biz ülkemiz için siyaset yapıyoruz. Bizim derdimiz Türkiye. Bizim derdimiz çocuklarımızın adil ve müreffeh bir Türkiye’de, özgür bir Türkiye’de yaşaması. Bizim hayalimiz, heyecanı hiç bitmeyen gençlerimizin geleceğe umutla bakmasıdır. Bu salonda Türkiye’nin her yerinden kardeşlerimizi var. Dolayısıyla kardeşçe yaşadığımız bir Türkiye olmasını istiyoruz bizim insanımızın kucaklaştığı bir Türkiye hayalimiz var.  Gelecek Partisi bir kardeşlik meclisidir. Kardeşlik meclisimiz hayırlı olsun. Biz sırtımızdaki son damla teri akıtana kadar bu ülke için çalışacağız.”

Taşkın: Siyaset, makam mevki kapma yeri değil, milletin derdi ile dertlenme yeridir

İlçe Başkanı Hasan Taşkın siyasetin milletin derdi ile dertlenme yeri olduğunu, makam veya menfaat elde etme yeri olmadığını belirterek,  “Güngören de çok iyi bir ekip ortamı yakaladık. Genel merkezimiz, İl Başkanlığımız ve İlçemizde Birliğimiz, dayanışmanız buradaki varlığınız bana güç veriyor. Bu gücümüz her geçen gün daha da büyüyeceğinden hiç şüphem yok. Bu teşkilat isminden de anlaşılacağı gibi ülkesinin, ailesinin ve çocuklarının geleceğini güvence altına almak isteyenlerin buluştuğu bir adres oldu. Ülkede son yıllarda alınan kararlar ve yapılan işlere var olan güveni, demokratik geleneği, ahlak yapısını yaralıyorsa o zaman artık insanlarımızın da geleceğini güven altına almak için şartlar oluşmuş demektir. Geleceklerini güvence altına alınması adına kaygı duyanların adıdır Gelecek Partisi”dedi.

Oy verme işleminin sona ermesinin ardından Gelecek Partisi Güngören İlçe Başkanlığına Kurucular Kurulu üyesi ve İlçe Kurucu Başkanı da olan Hasan Taşkın yeniden seçildi.  

İlçe yönetimine ise Hasan Bozkır, Muhammet Zeytinci, Bilal Özkan, Rıfat Sarıgül, İsa Barış, Barış Kaçmaz, Turgay Eroğlu, Mustafa Var, Seyit Mert, Selçuk Şahin, Ömer Şen, Fadime Yılmaz, Derya Akar, Gülsüm Kayra, Yüksel Altuntaş, Tolga Kocacık, Zeki Yıldırım, Ali Doğan, Kadir Akkan, Ömer Solmazgül,  Ömer Nihat Altıntaş, Naci Koç, Muhterem Aydınalp, Alaattin Özel seçildi.

https://www.enpolitik.com/haber/322635/gelecek-partisi-gungorende-kongre-ruzgari-estirdi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*