Gelecek Partili Özdağ'dan Madımak mesajı: "Benzer olayların yaşanmasına zemin hazırlayan bu siyaset anlayışı..."

Gelecek Partili Özdağ'dan Madımak mesajı: "Benzer olayların yaşanmasına zemin hazırlayan bu siyaset anlayışı..." | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 02.07.2020 09:39:44 - Güncellenme Tarihi: 08.07.2020 07:55:51

Sivas’ta Madımak Oteli’nde 33 aydının yakılarak katledilmesinin 27. yıl dönümünde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ bir mesaj yayınladı.

2 Temmuz 1993 günü yaşanan acıyı büyük bir trajedi olarak tanımlayan Özdağ, mesajında şöyle kaydetti: 

"Madımak’ta bir trajedi yaşandı. Madımak’ta yaşananlar Türk Milletinin birliğine, Alevi-Sünni kardeşliğine yapılmış bir suikasttır. Her türlü terörün karşısındayız. Biz her rengi ve deseni ile Türkiyeyiz. Allah bir daha o günleri yaşatmasın, devletimizi yönetenlere feraset versin.

Tasada, kıvançta, amaçta birlik ve beraberlik duygusu iğdiş edilerek yokedilmeye çalışılan bir toplumun millet olma özelliği olamaz. Bizi yüzyıllar boyunca millet yapan bu özelliklerimizdi.

Bu milletin geçmişten ve geleneklerinden gelen ferasetinden habersiz yöneteciler eliyle kutuplaştırılan ve düşmanlaştırılan bir toplumun maalesef Madımak gibi olayları yaşaması mukadder olmustur.

Bugün de benzer olayların yaşanmasına zemin hazırlayan bu siyaset anlayışı, yöneticiler ve güya sözde aydınlar eliyle pompalanmakta ve milletimiz her geçen gün daha da ayrışmaktadır.

Bizler hep beraber milletimizin hoşgörü ve kardeşlik duygularını yeniden yeşertecek ve bunu çocuklarımıza aktaracağımız yeni siyaset anlayışını bu Aziz topraklarda hakim kılacağız."

https://www.enpolitik.com/haber/322548/gelecek-partili-ozdagdan-madimak-mesaji-benzer-olaylarin-yasanmasina-zemin-hazirlayan-bu-siyaset-anlayisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*