'Şehir Üniversitesi dün FETÖ için tehlike arz ediyordu, bugün iktidar için...'

'Şehir Üniversitesi dün FETÖ için tehlike arz ediyordu, bugün iktidar için...' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.06.2020 13:50:26 - Güncellenme Tarihi: 08.07.2020 10:33:39

Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kapatılmasına siyasiler ve STK’ların yanı sıra çok sayıda gazeteciden de tepki yağmaya devam ediyor.

Yavuz Oğhan ve Çağlar Cilara’nın ardından Nayn.co Genel Yayın Yönetmeni Cengizhan Çelik de karara dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Çelik, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Şehir Üniversitesi’yle ilgili temel mesele şu; Şehir dün FETÖ için tehlikeli bir yapıydı, çünkü sorgulayan, eleştiren insanlara tahammülü olmayanlar zombi yetiştirmenin derdindeydi”

 

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, ünlü radyocu Ufuk Karcı, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına tepki gösterdi. Karcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Öyle bir zamana geldik ki, gözü dönmüş öfkenin, binlerce öğrencinin istikbaline bile kast ettiği anları yaşıyor; vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışanların sessizliğini duyuyoruz!!!"

Gazeteci Çağlar Cilara ise  Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına ilişkin yaptığı paylaşımda, “Ahmet Davutoğlu parti kurmasaydı bunlar yaşanır mıydı?” sorusunu gündeme getirdi.

Cilara, açıklamasında,

"Şehir Üniversitesi kapatıldı. 8 bin öğrenci okulsuz kaldı. Evet şimdi başka okullarda okuyacaklar ama aynı arkadaşlarla, alıştıkları hocalarla değil. Ahmet Davutoğlu parti kurmasaydı bunlar yaşanır mıydı?" diye sordu. 

haber: enpolitik

https://www.enpolitik.com/haber/322506/sehir-universitesi-dun-feto-icin-tehlike-arz-ediyordu-bugun-iktidar-icin.html

Sizin Yorumunuz:

*
*