Ali Babacan'dan Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasına tepki!

Ali Babacan'dan Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasına tepki! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.06.2020 13:15:55 - Güncellenme Tarihi: 02.07.2020 00:58:28

DEVA Partisi lideri Ali Babacan ‘borç’ bahanesi ile el konulup Marmara Üniversitesi'ne devredilen İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı Kararı ile kapatılmasına tepki gösterdi. Babacan 'Yaşanan süreç tamamen hukuk dışı ve iktidarın hasmane tutumundan ibarettir' dedi.

Davutoğlu ise bir gün önce, 'Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına sebep olanlar ve bu süreçte sessiz kalanlar bir daha ilimden, akademik özgürlüklerden, değerlerimizden, vakıf geleneğimizden ve medeniyet kavramından bahsedecek meşruiyete sahip olmayacaklardır' ifadelerini kullandı.

‘Borç’ bahanesi ile el konulup Marmara Üniversitesi'ne devredilen İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin kaldırılmasına dair karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararla beraber Bilim ve Sanat Vakfı’nın kurduğu İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapısına resmen kilit vuruldu. Karara her kesimden büyük tepki geldi.

'SÜREÇ HUKUK DIŞI VE İKTİDARIN HASMANE TUTUMUNDAN İBARET'

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, karara Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Yaşanan sürecin hukuk dışı olduğunun altını çizen Babacan şu ifadelere yer verdi:

"Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı Kararı ile kapatıldığını öğrenmenin büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Yaşanan süreç tamamen hukuk dışı ve iktidarın hasmane tutumundan ibarettir. Şehirli tüm arkadaşlarımın okullarını yaşatmak için gösterdikleri çabayı saygıyla selamlıyorum."


 

haber: enpolitik

https://www.enpolitik.com/haber/322504/ali-babacandan-sehir-universitesinin-kapatilmasina-tepki.html

Sizin Yorumunuz:

*
*