Görüşmeler sonuç verdi, Ankara'da avukatlara yürüyüş izni çıktı

Avukatlık Kanunu’nda ve baroların seçim sisteminde değişiklik yapmak istemesine karşı Ankara'ya yürüyen Baro Başkanları'na yürüyüş izni çıktı. CHP Eski Genel Sekreteri ve Barolar Birliği eski Başkanı Önder Sav ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki müzakereler sonucunda avukatlar toplu olarak 200 metre yürüdükten sonra arabalar ile birlikte Anıtkabir'e gidecek.
Görüşmeler sonuç verdi, Ankara'da avukatlara yürüyüş izni çıktı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 23.06.2020 12:34:27 - Güncellenme Tarihi: 01.07.2020 09:38:52

AK Parti ve MHP’nin Avukatlık Kanunu’nda ve baroların seçim sisteminde değişiklik yapmak istemesine karşı birçok ilden “Savunma Yürüyor” sloganıyla 19 Haziran günü yürüyüşe geçen baro başkanları ve avukatlar dün Ankara’ya ulaşmıştı

Ankara-Eskişehir yolu üzerinde Ankara Barosu ile buluşup Anıtkabir’e yürümek isteyen gruba “Valilik izni yok” gerekçesi ile izin verilmedi. Bunun üzerine oturma eylemi başlatan baro başkanlarının bekleyişi sürüyordu.

ÖNDER SAV DEVREYE GİRDİ

Ankara'ya yürümek isteyen avukatların yürüyüşüne izin verilmesi için devreye giren CHP eski Genel Sekreteri ve Türkiye Barolar Birliği Eski Başkanı Önder Sav, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşerek yeni bir formül ortaya koydu.

GÖRÜŞMELER OLUMLU SONUÇLANDI

Önder Sav ve Bakan Soylu arasında yapılan görüşmeler sonuç verdi. Gazeteci ve CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, avukatlar toplu olarak 200 metre yürüdükten sonra arabalar ile birlikte Anıtkabir'e gidecek. Öte yandan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yürüyüş kortejinde yer almayacak.

İşte Barış Yarkadaş'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım:

https://www.enpolitik.com/haber/322349/gorusmeler-sonuc-verdi-ankarada-avukatlara-yuruyus-izni-cikti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*