Selçuk Özdağ: “Gazilerimizin yanında olmak şereftir”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, son günlerde gündemde olan 15 Temmuz Gazilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Selçuk Özdağ: “Gazilerimizin yanında olmak şereftir” | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 20.06.2020 08:54:26 - Güncellenme Tarihi: 26.06.2020 12:34:03

Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki haklarını alamadıkları gerekçesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde eyleme başlayan 15 Temmuz Gazileri, eylemini AK Parti Genel Merkezi önüne taşımış, '15 Temmuz gazileri adına toplanan paraların nerede olduğunu soran' 15 Temmuz gazilerine polis müdahale etmişti. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ konu ile ilgili Medya Notu’na açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın açıklamaları şu şekilde:

Gelecekte günümüz siyasi ve toplumsal olaylarını yazacak olanların zorlanacakları ve hatta başkaları adına hayâ edecekleri ibretlik günler yaşamaktayız. Hakikatlerin ve hatta herkesin gözü önünde cereyan eden olayların bile salt yandaşlık ve kör ideolojik saplantılar ile nasıl tersyüz edildiğini ilerde tarih sayfalarından okuyacak olan çocuklarımıza nasıl bir miras bıraktığımızın farkında mıyız? Zamanın ruhu denilen siyaset arenası, günübirlik ve ne olduğu belirsiz çıkarcı politikaların uygulandığı bir deneme sahası mı olmalıydı?
Ya da dün hain bugün kahraman, bugün kahraman yarın hain diye kategorize edilen bir toplumun, tasa ve kıvançta bir ve beraber onurlu bir millet olma ihtimali yüzde kaçtır?
Binlerce yıllık bir birikim ve geleneğe sahip bu milletin hangi inanç ve fikirde olursa olsun her bir ferdinin vatan konusunda ne kadar hassas, fedakar ve gözü kara olduğunu biz sadece tarih sayfalarından öğrenmedik. Yakın tarihimiz bile bu fedakârlığın sayısız örnekleri ile doludur. Hele ki ülkemizin yüz yıllık geleceğine kast edildiği artık çok net olan 15 Temmuz darbe girişiminin önünde göğsünü siper eden yine bu milletin isimsiz kahramanları idi.
Hiçbir maddi çıkar hesabının içinde olmadan tamamen vatan sevgisi ve hassasiyeti ile kimi canını, kimi bedenlerinin bir parçasını ama tamamı bütün benliğini aziz vatanımıza kasteden bu alçakların karşısında feda etmişlerdir. Şehitlik mertebesine yükselmiş olanların yanında gazilik gibi şerefli bir mertebenin de sahibi olanlar, işte bu aziz milletin ve her şeyden önce Türkiye Cumhuriyetinin emanetleridir. Bu millet hiçbir zaman emanete hıyanetlik etmez, bu millet hiçbir zaman verdiği sözün arkasında durmayarak kendi benliğini inkar etmez. Devletinin de tüm bunlara sadık kalmasını ister, bunun için mücadele eder.
BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA
Son günlerde devletinin verdiği sözlerin niye yerine getirilmediğini sorgulayan ve bu konuda muhatap alınmak istenen 15 Temmuz gazilerimize karşı hükümetin uyguladığı lakaytlık ve tahammülsüzlüğün yanında, bazı yalancı ve provokatör trollerin iftiraları da birer kara leke olarak tarihteki yerini almıştır. Nitekim birkaç gün önce AK Parti Genel Merkezi önünde hakaret edilerek darp edilen gazilerimize yapılan bu çirkin saldırı ise bardağı taşıran son damla olmuştur.
GAZİLERİMİZİN YANINDA OLMAK ŞEREFTİR!
Yaşadıkları travmanın da etkisi ile dertlerini anlatacakları bir muhatap arayan gazilerimiz ile irtibata geçen Gelecek Partisi yetkilileri, gazilerimize hakaret etmeyi vazife bilen basiretsizlerin aksine onların yanında olmayı bir şeref olarak addetmiştir. Gazilerimizin dertlerini dinleyerek, yaşatılan onur kırıcı olayların muhataplarına bir çağrıda bulunulmuştur. Yapılan bu çağrının muhatabı AK Parti yetkilileri ve hükümet iken; yalancılığı, iftiracılığı tescilli bazı kimseler Gelecek Partisi yetkililerine ve Gn. Başkan Yard. Selçuk Özdağ’a akıl almaz iftiralar ve hakaretlerle saldırmaları aslında konunun ne kadar can yakıcı bir boyuta geldiğinin de kanıtıdır.
Olayları gerçek gündeminden saptırmaya yönelik olduğu çok bariz bu iftira ve saldırılar karşısında gazilerimizin arkasında değil bizzat yanlarında omuz omuza mücadele edeceğimizi buradan ilan ediyoruz. Hükümet ve AK Parti yetkililerinin özellikle kendi tabanlarından ve kamuoyundan gelen tepkileri azaltmak adına iyi polis- kötü polis rolü oynamaları da artık kimseyi ikna etmemektedir. Samimiyet ile konuyu çözmek isteyenlerin önünde hiçbir engel yoktur. Hollywood tarzı atraksiyonların ve teflon tarzı siyaset anlayışının bir faydası yoktur.
SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMELERİNİ BEKLEMEK HAYAL!
Gazilerimize ve Gelecek Partisine iftira ve hakaret edenlerin ise hiç olmazsa bir kere samimi bir şekilde aynaya bakmalarını ve ondan sonra dönüp çocuklarının yüzüne bir baba ve anne gibi nasıl bakabildiklerini vicdanlarında sorgulamalarını diliyoruz. Şu Korona günlerinde basit bir maske olayını bile aylarca çözememiş bu hükümetten 15 Temmuz gazilerimizin sorunlarını çözmesini ve sözlerini yerine getirmesini beklemek ne kadar hayal olsa da biz Gelecek Partisi olarak bu olayın peşini bırakmayacağımızın sözünü veriyoruz. Bu vesile ile tüm şehit ve gazilerimizin önünde saygı ve hürmetle eğiliyoruz.
 

https://www.enpolitik.com/haber/322281/selcuk-ozdag-gazilerimizin-yaninda-olmak-sereftir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*