Maske takmanın zorunlu olduğu il sayısı 42’ye yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.
Maske takmanın zorunlu olduğu il sayısı 42’ye yükseldi | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 16.06.2020 16:34:25 - Güncellenme Tarihi: 01.07.2020 22:40:32

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu. Bu karar ile maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı il sayısı 42’ye yükseldi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz” ifadelerini kaydetti.

MASKE TAKMANIN ZORUNLU OLDUĞU İLLER

Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Antep, Giresun, Iğdır, Isparta, Maraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Dersim, Uşak, Znguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize, Urfa.

https://www.enpolitik.com/haber/322208/maske-takmanin-zorunlu-oldugu-il-sayisi-42ye-yukseldi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*