CHP'den 'KYK borcu' çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, KYK borçları için hükümete çağrı yaptı: Biraz da devletten geçiş ve yolcu garantisiyle, dolarla ihale alan şirketler, bugüne kadar halkın sırtından geçinen ve krizden zenginleşerek çıkanlar fedakarlık göstersin. Gençlerin KYK borçları silinsin, fedakarlık gençlerden beklenmesin.
CHP'den 'KYK borcu' çağrısı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 14.06.2020 15:43:41 - Güncellenme Tarihi: 20.06.2020 15:00:26

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) borçları hakkında yazılı açıklama yaptı.

"NEDENSE DEVLETTEN İHALE ALANLARDAN BEKLENMEDİ"

Salgın ve kriz döneminde herkesin fedakarlıklar yaptığını belirten Gökçen, "Devlet, ekonomik krizde fedakarlığı vatandaştan bekledi, yoksula ve zor durumda kalana destek olması gerekirken vatandaşa IBAN yolladı. Ancak bu fedakarlık nedense devletten dolarla ihale alanlardan beklenmedi" ifadelerini kullandı.

Genç işsizliğinin cumhuriyet dönemi rekorlarını kırarken gençlerin büyük çoğunluğunun ya hem işsiz hem borçlu ya da yarınını planlayamayacak derecede güvencesiz olduğunu belirten Gökçen, şunları kaydetti:

"GENÇLERİN KYK BORÇLARI SİLİNSİN"

"Biraz da devletten geçiş ve yolcu garantisiyle, dolarla ihale alan şirketler, bugüne kadar halkın sırtından geçinen ve krizden zenginleşerek çıkanlar fedakarlık göstersin. Gençlerin KYK borçları silinsin, fedakarlık gençlerden beklenmesin." 

https://www.enpolitik.com/haber/322158/chpden-kyk-borcu-cagrisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*