CHP Genel Merkezi’nde corona alarmı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın sekreteri, eşi ve çocuğunda korona virüs tespit edildiği iddia edildi. Sarıbal’ın sekreteri ile temas eden personele 14 gün izin verildiği belirtiliyor.
CHP Genel Merkezi’nde corona alarmı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 13.06.2020 10:03:19 - Güncellenme Tarihi: 23.06.2020 02:41:29

CHP Genel Merkezi’nde korona virüs alarmının yaşandığı iddia edildi. Hürriyet gazetesinden Rifat Başaran’ın haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın sekreteri, eşi ve çoğunda korona virüs tespit edildi. Parti yönetimi, Sarıbal’ın sekreteri ile temas eden personele 14 gün izin verdi.

Hastalığa yakalanan sekreterle temas içinde olan tüm personelin 14 gün işe gelmemesi istendi ve test yapılacağı bildirildi. Edinilen bilgiye göre, virüs ilk olarak CHP Tarım Politikaları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın sekreteri A.Ç.’nin eşinde çıktı. A.Ç. de test yaptırarak, akciğerini kontrol ettirdi.

Kontrolde hastalık belirtisine rastlanmaması nedeniyle A.Ç., Genel Merkez’e gelmeyi sürdürdü. Daha sonra boğazından alınan numunelerden A.Ç.’nin de koronavirüse yakalandığı anlaşıldı. Aynı zamanda A.Ç.’nin eşinin de ziyaretçi yasağına rağmen CHP Genel Merkezi’ne geldiği öğrenildi.

CHP Yönetimi, Sarıbal’ın sekreteri ile temas eden tüm personele 14 gün izin verdi. Genel Merkez’de çalışan tüm personele test yapılacağı da öğrenildi. Sarıbal’ın da test yaptıracağı öğrenildi.

Sarıbal’ın bu süre içerisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüştüğü belirtiliyor.

 

https://www.enpolitik.com/haber/322135/chp-genel-merkezinde-corona-alarmi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*