Perinçek'e 'haddinizi bileceksiniz' demişti, Şamil Tayyar siyaseti bıraktı

Perinçek'e 'haddinizi bileceksiniz' demişti,  Şamil Tayyar siyaseti bıraktı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 09.06.2020 11:43:29 - Güncellenme Tarihi: 03.07.2020 04:48:26

Ak Parti’nin en önemli yandaşlarından birisi konumunda olan Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ilgili son dönemde yaptığı paylaşımlar ile dikkat çeken Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve eski Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar’ın bu görevi sona erdi.

Tayyar sadece AKP’deki görevini bırakmakla kalmadı aktif siyasete de veda ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Tayyar, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Birlikte görev yaptığım Tanıtım ve Medya Başkanımız Mahir Ünal ile istişare sonucunda “yardımcılık” görevinden ayrıldım. Nasip olursa mesleğe dönüyorum. Aktif siyaseti bırakıyorum. Bize güvenen tüm dostlara sevgi ve muhabbetle” ifadelerini paylaştı.

Tayyar’ın paylaşımında Mahir Ünal ile “istişare” yaptığı ve bu istişare sonrası görevinden ayrıldığını belirtmesi Tayyar’ın kendi isteği ile görevi bırakmadığı,son dönemde Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ilgili sözleri sonrasında görevinden alındığı yorumlarına sebep oldu.

ŞAMİL TAYYAR NE DEMİŞTİ?

Şamil Tayyar geçtiğimiz günlerde”Cumhurbaşkanımıza ‘İslamcı Kemalist’ diye rol biçen, AK Parti’nin akıl danesiymiş gibi rol çalan Perinçek ve avanesini uyarayım” diye yazdı.

Tayyar aynı tweet’inin devamında sadece FETÖ karşıtlığının Perinçek’i değerli kılmayacağını ifade ederek ” ilave meziyetlere ihtiyaç var” dedi. Şamil Tayyar, onları da şöyle sıralamıştı:

1/Haddinizi bileceksiniz.

2/Darbe seçmeyeceksiniz.

3/Milli olacaksınız.”

https://www.enpolitik.com/haber/322065/perinceke-haddinizi-bileceksiniz-demisti-samil-tayyar-siyaseti-birakti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*