Erdoğan'ın imzasıyla TÜİK'in 10 bölge müdürü görevinden alındı

Erdoğan'ın imzasıyla TÜİK'in 10 bölge müdürü görevinden alındı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 09.06.2020 08:43:18 - Güncellenme Tarihi: 26.06.2020 04:59:05

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nikah şahitliğini yaptığı Muhammed Cahit Şirin, TÜİK Başkanı olarak atanmıştı. Şirin geçtiğimiz yıl Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Elif Esen’le evlenmişti. 

Bugün ise Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 10 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bölge müdürü görevinden alındı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Antalya Bölge Müdürü Abdi Öncel, Bursa Bölge Müdürü Ünal Can, Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, Edirne Bölge Müdürü İsmail Çapoğlu, İstanbul Bölge Müdürü Zeki Bostancı, Kastamonu Bölge Müdürü İsmail Gökalp, Konya Bölge Müdürü Nurettin Kaya, Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, Siirt Bölge Müdürü Yavuz Uyarve Trabzon Bölge Müdürü Hakan Göregen görevinden alındı.

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurulu ve Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğüne ilişkin atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Selim Çelenk, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Oğuzhan Tekin atandı.

 

https://www.enpolitik.com/haber/322056/erdoganin-imzasiyla-tuikin-10-bolge-muduru-gorevinden-alindi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*