TFF sadece 'Türk devletleri'nin katılacağı 'Turan Kupası' için kolları sıvadı

Türkiye Futbol Federasyonu, Türk devletlerinin takımlarının bulunduğu Turan Kupası için hazırlıklara başladı.
TFF sadece 'Türk devletleri'nin katılacağı 'Turan Kupası' için kolları sıvadı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 07.06.2020 09:37:57 - Güncellenme Tarihi: 26.06.2020 01:40:33

Dünya üzerindeki Türk devletleri bir araya gelerek Turan Kupası düzenleyecek. Kupa, kulüplere yeni bir ekonomik gelir oluşturmasının yanı sıra, teknik direktörler arasında bilgi paylaşımı ve takımların gelişimine katkıda bulunacak.

Fotomaç'ın haberine göre; ön hazırlık çalışmalarına başlanılan, organizasyonun planlamasında yer aldığı Turan Kupası'na 11 Türk devletinden birçok takımın katılması hedefleniyor.

İçlerinde UEFA'nın organizasyonlarında yer alan Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi birçok takımın bulunduğu Türk devletleri, bu kupayla birlikte kendilerine yeni bir ekonomik gelir oluşturacaklar.

Turan Kupası, rol model olarak Euroleague'i benimsiyor. Organizasyon için 12 akademisyen ve spor dünyasından tanınan birçok isim de destek veriyor. Planlama ve program yapıldıktan sonra tanıtımı yapılması planlanıyor.

"Bu kupa sayesinde Türk devletlerinin bilinirliği artacak"

Çalışmalar tamamlandıktan sonra yapılması planlanan Turan Kupası ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler İcra Kurulu Üyesi Gürkan Teoman, açıklamalarda bulundu.

Sadece Türk devletlerinin takımlarının katılacağı sürdürülebilir bir kupa oluşturmak istediklerini söyleyen Teoman, "Bu turnuva sayesinde Türk devletlerinde takımların varlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede Türk devletlerinin futbol takımlarının gelişimine katkıda bulunacak" dedi.

https://www.enpolitik.com/haber/322020/tff-sadece-turk-devletlerinin-katilacagi-turan-kupasi-icin-kollari-sivadi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*