Sağlık Bakanı bir gün önce 'yasak yok' dedi İçişleri yasak ilan etti! Sosyal medyadan karara tepki yağdı

Sağlık Bakanı bir gün önce 'yasak yok' dedi İçişleri yasak ilan etti! Sosyal medyadan karara tepki yağdı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.06.2020 09:41:10 - Güncellenme Tarihi: 26.06.2020 17:10:47

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Kısıtlamanın olduğu 6 Haziran Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Dün gece geç saatlerde duyurulan kısıtlama haberi vatandaşlarda büyük tepkiye sebep oldu. Henüz iki gün önce 'sokak yasakları bitti' diyen Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu üyelerinin açıklamalarının aksine İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması kararı aldı. Alınan karar, bilet alan, haftasonu için plan yapan birçok kişiyi olumsuz etkiledi. Kafelerin, yolların, restorantların ve otellerin açılmaya başlamasının ardından gelen bu yasağa kimse bir anlam veremezken büyük tepkilere de neden oldu. Sosyal medyada kullanıcılar 'zaytung gibi uygulamalar' ile 'kafamıza göre' mantığı yorumlarını yaptı. 

Sosyal medyadan karara gelen tepkilerden bazıları ise şöyle oldu: 

"Daha 2 gün önce hafta sonu sokağa çıkma yasağı yok,2.Dalga beklemiyoruz diyen Sağlık Bakanı Koca sizden habersiz mi hareket ediyor? Cafeler,oteller siz böyle açıklama yapınca insanlar gelecek diye hazırlık yaptı?Şimdi ne olacak bunlar?Hepsi çöpe mi gidecek!"

"Burdan ülkeyi yöneten kişilere sesleniyorum. WhatsApp diye bir uygulama var. İndirin. Birbirinizle haberleşip, mesajlaşabilirsiniz. #SOKAĞACIKMAYASAĞI"

"Okullarda bulaşıyor, sınavlarda bulaşmıyor. Virüsün akıllısına denk geldik"

"1 Haziran'dan sonraki sokak görüntüleri endişe verici. Yanlış olan "yasak" değil. İlân ediliş şekli. Sağlık Bakanı yasak yok dedikten sonra bu kararı alırsanız; o Bakan'ın açıklamalarının inandırıcılığı kalır mı? Bir çuval inciri berbat etmekte üstümüze yok. #SOKAĞACIKMAYASAĞI"

"Şuraya hafta içi dinlenip sadece hafta sonları bulaşan bir virüs çizelim. #SOKAĞACIKMAYASAĞI"

https://www.enpolitik.com/haber/321981/saglik-bakani-bir-gun-once-yasak-yok-dedi-icisleri-yasak-ilan-etti-sosyal-medyadan-karara-tepki-yagdi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*