Numan Kurtulmuş'tan erken seçim açıklaması: Çok net söylüyorum...

Numan Kurtulmuş'tan erken seçim açıklaması: Çok net söylüyorum... | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 04.06.2020 15:18:40 - Güncellenme Tarihi: 11.06.2020 21:24:39

Erken seçim iddialarıyla ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan açıklama geldi.

Haber Global Tv’de soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “Erken seçimin konuşulması için rasyonel şartların olması gerekir. Türkiye, bugün itibarıyla erken seçim şartlarına sahip değildir. Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net bir şekilde söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle;

(Koronavirüsle mücadele) Burada tedbirlerin öne çıktığı bir dönem. Türkiye olarak şunu tarihe geçmiş bir başarı olarak kaydedebilriz. Türkiye bu süreçten yüzünün akı ile çıkmış oldu. Doktorlarımızın olağanüstü yüksek fedakarlıkları ile hep beraber tüm kuruluşlar üzerlerine düşen görevi yerine getirdiler. Bu süreçte politika bir adım ister istemez kendisini geriye çekti.

(AK Parti Genel Merkezi’ndeki tedbirler) Sosyal mesafe iki koltuk boş bırakarak oturulmuş oldu. Maskeler var. Her katta birkaç yerde dezenfektan ünitelerimiz mevcut. Dışarıdan gelenler de ateş kontrolü ile binaya alınıyor.

SİYASETTEKİ POLEMİKLER

Biz konularımızı demokrasi zemininde tartışacağız. Partilerin taban tabana zıt fikirlere sahip olması doğaldır ve güzeldir. Demokratik kurallar içinde siyasetin gündeminin aktif olmasının olumlu olduğu kanaatindeyim. Türkiye’nin içindeki şartlar, çevredeki şartları da göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye çok dinamik bir süreçten geçiyor. Bu tartışmaları genel olarak olumlu bulduğumu söylemek isterim.

“TÜRKİYE’DE ERKEN SEÇİM OLMAYACAKTIR”

Erken seçimin konuşulması için rasyonel şartların olması gerekir. Türkiye, bugün itibarıyla erken seçim şartlarına sahip değildir. Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net bir şekilde söylüyorum.

 

https://www.enpolitik.com/haber/321972/numan-kurtulmustan-erken-secim-aciklamasi-cok-net-soyluyorum.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

aresgrb.se
04.06.2020 19:10
Thanks for your personal marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you can be a great author. I will be sure to bookmark your blog and definitely will come back in the future. I want to encourage you to continue your great writing, have a nice morning! anme.aresgrb.se/music/hallux-valgus-operation-rehabilitering.php hallux valgus operation rehabilitering