Nevşin Mengü’den Fahrettin Altun’a: Çetele tuttuğunuzu biliyoruz

CHP’li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşmasını yayınlamak için konuk olduğu Haber Global Televizyonu’ndaki açıklamalarının bölünmesine tepki göstererek stüdyoyu terk etti. Eski CNN Türk sunucusu olan ve şuanda Sözcü’de program yapan gazeteci Nevşin Mengü, sosyal medya hesabından İnce’yi eleştiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahretin’e yönelik, “Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarını hangi kanal kaç dakika verdi, vermedi konusuyla ilgili çetele tutulduğunu, vermeyenlere de neden vermediniz sorusunun sorulduğunu hepimiz biliyoruz” mesajını paylaştı.
Nevşin Mengü’den Fahrettin Altun’a: Çetele tuttuğunuzu biliyoruz | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.05.2020 19:45:40 - Güncellenme Tarihi: 02.06.2020 13:57:02

Muharrem İnce, dün Haber Global’de Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu Neden programının konuğu oldu. Konuşması sırasında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’daki İstanbul’un fethi konuşmalarına bağlanan Haber Global stüdyosunu terk etti.

Kendisine yöneltilen ilk sorunun hemen ardından sözünün programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz’ın sözünü kesip Erdoğan’ın İstanbul’un Fethi için Ayasofya’daki konuşmasına bağlanacaklarını söylemesi üzerine İnce tepki gösterdi.

Erdoğan’ın konuşmasının bitmesinin ardından stüdyoya dönülmesiyle İnce konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu saygısızlık, bu faşizm! Türkiye Cumhuriyeti Recep Tayyip Erdoğan’ın tapulu mülkü değildir, Korkmayın bu kadar. Ben de Cumhurbaşkanı adayıydım, 16 milyon oy aldım. Yüz tane televizyon kanalı Erdoğan’ı gösteriyor. Bırakın da iki kelime laf edelim, isterse yüz tane daha kurar o zaten. Daha bir soru soruyorsunuz ağzımı açıyorum… Ben burada beklemem, ya çağırmayacaksınız ya da konuşturacaksınız. Korkmayın ya. Gidecek ilk seferde merak etmeyin.”

https://www.enpolitik.com/haber/321878/nevsin-menguden-fahrettin-altuna-cetele-tuttugunuzu-biliyoruz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*