"Bu zihniyeti kınıyorum!" Ahmet Davutoğlu'ndan Yörüklere destek telefonu

"Bu zihniyeti kınıyorum!" Ahmet Davutoğlu'ndan Yörüklere destek telefonu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.05.2020 19:39:31 - Güncellenme Tarihi: 29.06.2020 02:24:53

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kayseri’nin Tomarza ilçesinde bir Yörük ailesinin hayvanlarıyla birlikte yaylaya alınmamasına “bu zihniyeti kınıyorum” diyerek tepki gösterdi.

Davutoğlu, Hatay Kırıkhan’da, Mehmetçikleri sınır ötesi operasyonlara kurban keserek uğurladığı için Yörük Ana olarak anılan Döndü Deveci ve ailesinin yaşadığı olayla ilgili kendilerinden telefonla bilgi aldı. Gelecek Partisi Lideri, 8’i çocuk 12 kişilik Deveci ailesinin yayla çıkışlarına için verilmemesiyle ilgili olarak Kayseri İl Başkanı Zülküf Arslan’a da konuyla yakından ilgilenilmesi talimatı verdi.

Sosyal medya hesaplarından da konu hakkında paylaşım yapan Ahmet Davutoğlu, “Yörükler bu toprakların özüdür, mayasıdır. Onların ayak basmadığı yayla öksüzdür. Kayseri’de Yörükleri yaylaya çıkartmayan zihniyeti kınıyorum! Askerimizi kurbanlarla uğurlayan Yörük Ana’nın yayla izni; yüreğindeki vatan sevgisi, elindeki nasırdır. Bu sorun, derhal çözülmelidir” dedi.

 

 

 

 

 

https://www.enpolitik.com/haber/321797/bu-zihniyeti-kiniyorum-ahmet-davutoglundan-yoruklere-destek-telefonu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

aresgrb.se
28.05.2020 10:20
What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this I've found It absolutely useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & aid other users like its helped me. Good job. tarsu.aresgrb.se/useful-tips/saffranskaka-utan-mjoelk.php saffranskaka utan mjolk